Світ
Папа: Якісна комунікація вимагає стертих підошв
Субота, 23 січня 2021, 17:29
«Прийди та подивися» (Ів 1,46). Комунікувати, зустрічаючи людей там, де вони перебувають, такими, якими вони є», – це тема Послання Папи Франциска на 55-й Всесвітній день суспільних комунікацій, оприлюдненого напередодні спомину святого Франциска Сальського.
«Запрошення “прийти та подивитися”, яким супроводжуються перші зворушливі зустрічі Ісуса з учнями є також методом кожної справжньої людської комунікації», – цим ствердженням Папа Франциск розпочинає своє послання на 55-й Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься 16 травня 2021 року.
Add a commentЧитати далі: Папа: Якісна комунікація вимагає стертих підошв
Конгрегація Віровчення про моральну допустимість щеплень від Covid-19
Вівторок, 22 грудня 2020, 12:02
Конгрегація віровчення оприлюднила «Заувагу щодо моральності використання деяких вакцин анти-Covid-19», затверджену Святішим Отцем.
У випадку, якщо не існує альтернативного доступу до «етично бездоганних» вакцин, «морально прийнятним» є використання вакцин проти Covid-19, в розробці та виробництві яких використовувалися клітинні лінії, що походять з абортованого плоду. Однак, це жодним чином не повинно сприйматися як моральне схвалення використання таких клітин, а на розробниках, виробниках і владі лежить обов’язок дбати про те, щоб були доступними етично прийнятні вакцини. Про це йдеться в оприлюдненій 21 грудня 2020 р. «Заувазі щодо моральності використання деяких вакцин анти-Covid-19», приготованій Конгрегацією віровчення. Документ за підписом префекта та секретаря цього відомства, був представлений Святішому Отцеві під час аудієнції, наданої кардиналові Луїсові Ладарії 17 грудня. Папа схвалив його для оприлюднення.
Add a commentЧитати далі: Конгрегація Віровчення про моральну допустимість щеплень від Covid-19
П’ятдесять п’ять років після взаємного зняття католицько-православних анафем
Понеділок, 07 грудня 2020, 18:12
7 грудня 1965 року папа Павло VI та патріарх Афінагор І підписали Спільну декларацію про зняття взаємних анафем 1054 року.
На тему причин розділення між Церквою Сходу та Заходу написано вже багато текстів. Історики стверджують, що майже тисяча років тому на це вплинула ціла низка причин: політичних (розділення Римської імперії), богословських (суперечка про походження Святого Духа), культурних (різна ментальність та різні мови).
Add a commentЧитати далі: П’ятдесять п’ять років після взаємного зняття католицько-православних анафем
Папа: Коли життя здається даремним, Бог нагадує: «Ти моя люба дитина»
Середа, 28 жовтня 2020, 17:53
Подія Хрищення Ісуса в Йордані стала черговою зупинкою Папи Франциска у роздумах про молитву, якими він ділиться під час загальних аудієнцій. Завершивши попереднього разу розглядом псалмів приклади молитви в Старому Завіті, промовляючи до вірних 28 жовтня 2020 року він перейшов до постаті Ісуса.
Читати далі: Папа: Коли життя здається даремним, Бог нагадує: «Ти моя люба дитина»
Папа: Християнинові без почуття гумору чогось не вистачає
П'ятниця, 10 липня 2020, 11:23
Думками про джерело радості Святіший Отець поділився у розмові із засновницею спільноти «Нові горизонти»
«Почуття гумору – це найлюдяніше наставлення, найближче до Божої благодаті», – стверджує Папа Франциск. Це ствердження знаходимо у першій частині книги «Бог є Радість» авторства К’яри Аміранте, засновниці спільноти «Нові Горизонти», що займається підтримкою тих, хто потрапив у тенета наркоманії, азартних ігор, проституції, хто став жертвою соціальної маргіналізації й відкинення власною родиною. Книга розповідає про візит Святішого Отця до цієї спільноти, який відбувся 24 вересня 2019 р. у контексті відзначення її 25-річчя.
Add a commentЧитати далі: Папа: Християнинові без почуття гумору чогось не вистачає
Більше статей...
Сторінка 1 з 53