Святині отця Севастіяна
Понеділок, 11 листопада 2013, 07:47
Ієромонах Севастіян Дмитрух однозначно міг би стати прототипом літературного героя для письменника-містика Дена Брауна. Причому, ще можна посперечатися чиє життя було б цікавішим для читача — повністю вигаданого персонажа чи його, реальне. Це усвідомлюєш одразу, коли піднімаєшся на величезне горище однієї з Львівських церков: воно буквально доверху заповнене стародавніми іконами XIV-XIX століття, не менш давніми скульптурами ангелів і святих, підсвічниками, хрестами, чашами і митрополичими жезлами. Усе це по старих церквах, дзвіницях і костелах священик зі своїми побратимами збирав ціле своє життя.
Add a commentОдин чоловік (11 листопада)
Понеділок, 11 листопада 2013, 00:51
Незалежно від обставин чоловік завжди дорікав дружині: «Ти зовсім нічого не розумієш!» Дружина не мала вищої освіти, а лише середню освіту, не цікавилася політикою, не читала газет. Лише опікувалася дітьми, прала, куховарила, доглядала курей, працювала на взуттєвій фабриці.
Якщо виникала дискусія у родині, чоловік одразу, не вважаючи за доцільне будь-що з нею обговорювати, стверджував6 «Ти нічого не розумієш!»
Add a commentНамагайтесь поважати життя
Неділя, 10 листопада 2013, 01:20
«Моя таємна доповідь», - іронізував Йосип Бродський щодо своєї промови, з якою він виступив перед випускниками університету Мічигану (Анн-Арбор, травень 1988 року). Сім подальших років «Промову на стадіоні» не оприлюднювали англійською мовою - її визнали «недоречною» і «політично некоректною», розгледівши в ній «реакційність» і навіть «расизм».
У перекладах спіч публікували не раз, але більшість публікацій мали блідий вигляд «журнального варіанту», відредагованого та скороченого. Add a comment
Сторінка 884 з 1375