«Повість» Нестора Літописця – пам'ятка української мови, історії та літератури
П'ятниця, 13 листопада 2020, 13:10
Нестор Літописець (1056–1114) – монах Києво-Печерської лаври, автор найдавнішого літопису України, укладеного на початку 12-го століття – «Повісті врем’яних літ». Цей твір є головним джерелом вивчення стародавньої історії України.
«Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав княжити» – цими словами починається літопис. У ньому печерський чорноризець зумів показати історію нашої держави на широкому тлі світових подій. Науковці стверджують, що у середньовічній історії немає прикладів рівних літопису Нестора.
Add a commentЧитати далі: «Повість» Нестора Літописця – пам'ятка української мови, історії та літератури
В Україні вводять «карантин вихідного дня». На релігійних заходах — не більше 20 людей
Середа, 11 листопада 2020, 23:53
Кабінет Міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив більш суворі обмеження до кінця 2020 року у відповідь на спалах COVID-19 в Україні, в тому числі для релігійних організацій.
Зміни до постанови № 641 від 22.07.2020 року, прийняті на засіданні Уряду 11 листопада, скасовують кольорове позначення різних рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Тепер карантинні обмеження будуть однаково суворими для всіх регіонів України, повідомляє Інституту релігійної свободи.
Add a commentЧитати далі: В Україні вводять «карантин вихідного дня». На релігійних заходах — не більше 20 людей
Чудо образу Зарваницько-Київської Богородиці
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Середа, 11 листопада 2020, 20:28
13 листопада, у п’ятницю, запрошуємо вірних о 08:00 на Подячну Божественну Літургію, як спомин про чудо образу Зарваницько-Київської Богородиці, яка 13 листопада 1998 року Божого врятувала наш храм св. Миколая Мирлікійського на Аскольдові Могилі від пожежі.
Від тоді, як образ-копія Чудотворної Зарваницької Богородиці, бувши запрестольною іконою, загасила вогонь, вірні вкотре переконалися і до сьогодні переконуються у силі Матері любові та Христової благодаті до цього храму, першого християнського храму України-Руси, до цього місця, яке не раз було сплюндроване, спаплюжене й до вірних, які з глибокою довірою та вірою звертаються у свої молитвах до Пресвятої Богородиці стоячи перед її образом.
Add a commentСторінка 91 з 1372