«Ліщина» з «Дубом» обнялись...
П'ятниця, 12 жовтня 2012, 18:10
Із кожним роком їх усе менше. Тих правдешніх бандерівців, які нюхали порох і знають, як воно — жити все життя із незаслуженим клеймом «бандита» і «зрадника». 398 волинян нині мають відношення до національно–визвольних змагань, хоча ще зовсім недавно братство вояків ОУН–УПА нараховувало 500 ветеранів. Із них тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, може, кілька десятків. Ще трохи — і не матимемо в кого спитати: як воно було насправді у ті далекі 40–ві роки? Хтось з українців досі проклинає Бандеру й чекає не дочекається нового Сталіна в Україні. А хтось просто вклякає на коліна й щодня молиться за свій народ, за свою державу. Як мої герої... Повстанське подружжя Мартинюків — майже шість десятиліть разом.
Add a commentПодвиг Аскольда маємо зрозуміти та усвідомити
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Четвер, 11 жовтня 2012, 23:36
Відбулися перші публічні історичні читання на Аскольдовій могилі
Перші публічні історичні читання на Аскольдовій могилі, присвячені 1130-річчю пам’яті першого князя-християнина Київської Русі Аскольда-Миколая, не тільки представили широкому загалу нові дослідження істориків і богословів, а засвідчили об’єднавчій рух у християнському середовищі сучасної України.
Add a commentКнязь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Четвер, 11 жовтня 2012, 23:29
Шумило С.В.
Загальноприйнято вважати, що християнство на Русі веде свій початок від 988 року. Проте тоді християнство було остаточно утверджено на офіційному рівні як державну релігію. Саме ж поширення християнства на Русі, як про це свідчать вітчизняні та іноземні літописні джерела, почалося значно раніше, ще в 860-ті роки і тривало ціле століття.
Тож як відбувався процес християнізації Русі в ІХ-Х століттях?
Читати далі: Князь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Сторінка 1117 з 1375