8 Березня: святкувати чи ні?
П'ятниця, 09 березня 2012, 01:00
Вже давно хотіла написати про 8 Березня. Перерила купу інформації в Інтернеті. Зазначу те, що є як прихильники так і противники свята. Я з прихильників. І свою думку хочу підтвердити аргументами. Та ось тут і перша проблема. Все немає часу, бо маленький синочок щохвилини потребує моєї уваги. Отож, сиджу я у декретній відпустці й у перервах між «гам–гуляти–спати» пишу статтю.
Add a commentПастирське послання Блаженнішого Святослава до вірних Української Греко-Католицької Церкви на Великий піст
Понеділок, 27 лютого 2012, 14:56
«Покайтесь, бо Небесне Царство близько!»
Мт. 4, 17
Дорогі у Христі!
Цими словами нашого Божественного Спасителя закликає сьогодні Христова Церква кожного з нас розпочати благословенний час Великого посту. Назва цього посту – «Великий» – не випадкова: вона зумовлена тими Божими дарами і плодами для нашого духовного життя, які можемо здобути в цей час, якщо гідно його проживемо. Велич цього часу визначається також глибиною духовної переміни нашої особи і нашого життя, яка буде наслідком зустрічі з милосердним і люблячим Небесним Отцем.
Тож як гідно прожити цей період, щоб перемінити і збагатити своє життя? Передусім, дорогі в Христі, потрібно пам’ятати, що дотримуватися посту не означає лише обмежити себе в їжі та розвагах. Постити – це насамперед стримуватися від гріха, від злих звичок і пристрастей. Це також відкинення байдужості, злих помислів та егоїзму. Великий піст – це запрошення, скероване до кожного з нас, зранених гріхами, обтяжених немочами та виснажених щоденними клопотами, кинутися в Господні обійми.
Add a commentПочаток Великого посту
П'ятниця, 24 лютого 2012, 14:39
Уже апостоли й перша християнська громада почали заміняти день жидівської Пасхи днем поминання Христових мук і смерті. Роковини Христової смерті були для них дуже сумним днем. Тож, щоб його належно відсвяткувати, вони зберігали піст у цей день. І так первісна християнська Пасха почала існувати у вигляді посту. Це була хресна Пасха. За свідченням святого Іринея (к. 125 — к. 203), про яке говорить історик Церкви Євсевій (к. 260 — к. 340), перший зародок нинішнього 40-денного посту в той час обмежувався одним-двома днями посту, який не вважався передпасхальним, а таки самою Пасхою.
Add a commentСторінка 1133 з 1375