Копія Чудотворної ікони Гошівської Богородиці на Аскольдовій Могилі
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Субота, 17 січня 2009, 16:27
Христос народився!
Славімо його!
У часі величного свята Різдва Господнього, родина Василя та Яни Бартків із села Росточки поблизу Гошева, Долинського району, стали фундаторами копії ікони Гошівської Богородиці для церкви св. Миколая на Аскольдовій Могилі. Ця подія звершилася 11 січня 2009 року Божого на Божественній Архієрейській літургії, яку провадив владика Софрон Мудрий. Він і освятив точну копію ікони для парафії св. Миколая Чудотворця.
Ця копія була написана художницею Русланою зі Львова, за сприяння і благословення ігумена Василіанської обителі о. Дем‘яна. Ігумен сприяв у тому, щоб ця подія передання копії Богородиці стала можливою. А сама копія чудотворної ікони від тепер назавжди перебувала на Київських горах.
Група паломників з Києва за благословення владики Богдана (Дзюраха), разом зі своїм священиком о. Ігорем вирушили в дорогу щоб отримати цей великий дарунок. Паломники були гостинно прийняті родиною Івана та Ірини Корпан у Долині. Також паломники побували у селі Старий Угрин де відвідали музей Степана Бандери та його родини. Побували у церкві де молився отець Андрій, батько Степана Бандери. Переночувавши у Долині, зранку паломники вирушили на святу літургію на Ясну Гору, де у молитві просили Божого благословення для України.
Владика Софрон Мудрий після закінчення літургії освятив копію ікони і поблагословив усіх вірних. Усі могли приложитися до ікони, помолитися до неї. І вже пізніше, стараннями Ганцяк-Каськів, ікона була автомобілем доставлена до церкви св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі у Києві, а паломники поїздом повернулись до дому.
Матеріал Іллі «Оранта»
Читати далі: Копія Чудотворної ікони Гошівської Богородиці на Аскольдовій Могилі
Вертеп очима дітей
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Субота, 17 січня 2009, 13:48
Полинули ніжні дзвони
Попід небесами
Опустились херувими
Й встали поміж нами.
7 січня, саме у день Різдва Христового, після Божественної Літургії у церкві Святого Миколая, що на Аскольдовій могилі, парафіяни мали змогу втішатись дитячим вертепом, який організувала Тетяна Ляшенко. У вертепі брало участь 12 учасників. Після першого виступу, усі вони були захоплені хорошим початком і з чудовим різдвяним настроєм вирушили у дорогу. Дорога простяглася не тільки у просторі, але і у часі. Вона тривала два дні .
Перед дітьми з парафіяльного вертепу радо відкривали двері парафіяни громади Святого Миколая, настоятель церкви отець Ігор Онишкевич, священик Олексій Геник. Особливо відповідальним та трепетним був виступ акторів вертепу перед Главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром кардиналом Гузаром та владикою Богданом Дзюрахом.
Кожна людина сприймала вертеп по - різному. Але нам стало цікаво, як же бачать цей вертеп діти і самі учасники різдвяного дійства. Чи було їм цікаво? Що вони відкрили для себе? Як вертеп вплинув на них?
Патріархат для нації
Субота, 17 січня 2009, 12:38
У цьому році Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) відзначатиме двадцятиріччя легалізації своєї діяльності на українських землях. Нагадаю, що в 1946 році за вказівкою Сталіна у Львові був проведений так званий «об'єднавчий» собор, який ухвалив рішення про приєднання УГКЦ до Московського патріархату. Одразу ж було заарештовано й репресовано 10 єпископів, 1400 священників, 800 монахів і монахинь, що належали до цієї Церкви. Відтак одна із традиційних українських християнських церков стала «катакомбною». Свою місійну діяльність УГКЦ здійснювала нелегально, перебуваючи у підпіллі. Лише в час національного відродження, тобто в середині 80-х років минулого сторіччя УКГЦ легалізувалася й впродовж останніх двадцяти років діє в Україні відкрито й публічно.
Без сумніву, що з нагоди цієї сумної ювілейної дати УГКЦ в Україні й світі проведе чимало заходів, які розкажуть про одну із страшних трагедій, яку пережила Церква і український народ, перебуваючи під владою Москви і окупаційного комуністичного режиму.
Не стоятиме осторонь цієї дати влада і громадськість. Ще в минулому році Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради звернулися до Президента України, Верховної Ради з проханням ініціювати на загальнодержавному рівні процес встановлення історичної справедливості щодо УГКЦ та визнати за нею статус репресованої церкви.
Сторінка 1334 з 1374