Голодомор 1932 – 1933 років в Україні

Тема номера

Понеділок, 17 листопада 2008, 12:47

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 - 1933 років в Україні. Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн.

Add a comment

Читати далі: Голодомор 1932 – 1933 років в Україні

   

225-ліття від заснування Львівської духовної семінарії

Україна

Понеділок, 17 листопада 2008, 12:41

"Цими днями минає 225 років від того дня, коли у Львові була заснована Генеральна Семінарія. Створення Генеральної Семінарії у Львові в листопаді 1783 року поклало новий початок історії духовної освіти, тому що ця семінарія була задумана як вища школа для усіх греко-католиків тогочасної Австро-Угорської монархії. Саме ця семінарія була єдиним інтелектуальним осередком українців у Галичині, саме з цієї семінарії вийшли не лише духовні лідери, світочі нашої Церкви, але перш за все громадські діячі", - сказав о. д-р Святослав Шевчук, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа, розпочинаючи 15 вересня 2008 року у стінах семінарії урочисту конференцію присвячену цій ювілейній даті. Дана конференція була другим етапом святкувань (перший етап відбувся 26 серпня 2008 року) запланованих власне для львівської громадськості, адже створення Генеральної Семінарії у Львові було дуже унікальною подією не лише для церковного життя, але і для громадсько-політичного.

Add a comment

Читати далі: 225-ліття від заснування Львівської духовної семінарії

   

Штутгарт – Київ. Місток дружби

Милосердя

Понеділок, 17 листопада 2008, 01:58

12 листопада до Церковної хатини активний член громади, публіцист Іван Рибалко на своїх «Жигулях» першої моделі двома ходками доставив партію гуманітарної допомоги зі Штутгарту, що в Німеччині...

Протягом літа - осені сеньйори з Української парафії Святого Василія Великого, що включає в себе майже всю територію Вюртембергу, з центром у Штутгарті збирали для київських дітей одяг та взуття, постільну білизну та серветки, іграшки та канцелярські товари. Акція проходила з благословення отця-пароха Романа Врущака. Шановна в Українській громаді людина, кавалер німецької урядової нагороди пані Надія Сайц (народжена Павлюк) надала під тимчасовий склад святкову залу у власному будинку. Найбільше речей для юних киян зібрала Анастасія Цюрак. До доброї справи долучилися і пан Дмитро Чабанюк, і пані Галина Наук. Багато дитячих речей надали і їх німецькі друзі та сусіди. У результаті зібралася партія з 10 картонних ящиків, 5 чемоданів та декількох великих сумок.

Add a comment

Читати далі: Штутгарт – Київ. Місток дружби

   

Сторінка 1347 з 1364

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/