У Польщі буде встановлено пам’ятник українському священику
Субота, 24 лютого 2018, 09:08
Пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу, якого ще називають «парохом Майданека», повстане на проспекті Мучеників Майданека поруч з Музеєм концтабору Майданек у польському місті Люблін. На це одноголосно дала згоду Рада міста під час сесійного засідання у четвер, 22 лютого 2018 року.
«Сьогоднішнє рішення Ради міста є важливим символічним жестом, значення якого виходить далеко поза межі Любліна. Будівництво пам’ятника отцю Ковчу — це й знак вшанування пам’яті усіх жертв нацизму та важливий крок для об’єднання зусиль українського та польського народів проти новітньої загрози для Європи і світу, яку несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм», — наголосив голова Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник. Він разом з Генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком, отцем-митратом Стефаном Батрухом, парохом УГКЦ в Любліні, авторами проекту: скульптором Олександром Дяченком та архітектором Мартою Дяченко, виконавчим секретарем комітету з питань будівництва пам’ятника Орестом Чебеняком взяв участь у засіданні Ради.
Add a commentЧитати далі: У Польщі буде встановлено пам’ятник українському священику
20 травня та 18 грудня 2018 року в Києві відбудуться Фестивалі-конкурси духовної пісні «Аскольдів Глас».
Субота, 24 лютого 2018, 09:06
Шановні друзі!
20 травня та 18 грудня 2018 року в Києві відбудуться Фестивалі-конкурси духовної пісні «Аскольдів Глас».
Фестиваль-конкурс «Аскольдів Глас» започаткований в 2007 році з ініціативи митрофорного протоієрея отця Ігоря Онишкевича та громади УГКЦ Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі, проводиться двічі на рік, має екуменічний характер.
Add a commentЖиття та багатогранна діяльність митрополита Йосифа Вельямина-Рутського
Історичні постаті у християнстві
Четвер, 22 лютого 2018, 00:35
На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Йосифа Вельямина-Рутського – єпископа Руської Унійної Церкви та митрополита Київського, Галицького та всієї Русі. Він є однією з ключових постатей в історії втілення ідеї церковної єдності у Східній Європі. Уже за життя, Папа Урбан VIII назвав його «колоною Церкви», «Атлантом Унії» та «Атанасієм Русі».
Йосиф Вельямин-Рутський народився в селі Рута, недалеко Новгородка на Білій Русі, в 1574 році. Його батько Фелікс Велямин походив з Московщини, звідки переїхав на Білорусь, уникаючи переслідувань від Івана Грозного і там же, отримав від польського короля Зиґмунда-Августа хутір Рута. З того часу, родина Вельяминів почала додавати до свого прізвища слово - Рутські.
В той час, серед українсько-білоруської шляхти поширювався кальвінізм, на який перейшов і Фелікс Рутський. Та незважаючи на це, його сина охрестив місцевий парох за східним обрядом, давши йому хресне ім?я Іван. Коли Іван підріс, батьки віддали його на науку до кальвінської школи у Вільні. Там Іван почав ходити до церкви Отців Єзуїтів та слухати їхні проповіді. Однак, через те, що вчителі кальвінської школи завжди йому це забороняли, Іван почав сумніватися в правдивості кальвінської науки.
В 1590 р., батьки хлопця дали його на навчання до Праги, де він студіював в Карловім університеті. Тут, під проводом визначного Єзуїта о. Крісляка, у 1592 році Рутський прийняв католицьку віру в латинському обряді. Вже у Празі, Рутський хотів вступити до Ордену Отців Єзуїтів, але раптово захворів і від цього наміру йому прийшлося тоді відмовитися.
Add a commentЧитати далі: Життя та багатогранна діяльність митрополита Йосифа Вельямина-Рутського
Сторінка 215 з 1372
у номері
катехизм
Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі
«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.
Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».
редакційна колегія
-
о. Ігор Онишкевич [email protected]+38-050-447-31-57
-
Любов Михайлюк +38-050-331-73-54
-
ПОЖЕРТВА
реквізити парафії для пожертв:
РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,
код: 20051904 Ощадбанк АТ,
iban: UA543226690000026003300218570
http://askoldova-mohyla.org/uk/
Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі
http://anima.askoldova-mohyla.org/