Фестиваль «Аскольдів глас» збирає друзів
Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Понеділок, 22 травня 2017, 20:36
21 травня, напередодні свята Перенесення мощей св. Миколая Чудотворця, яке є храмовим празником для парафіян церкви на Аскольдовій могилі, відбувся черговий фестиваль духовної пісні «Аскольдів глас». Цей мистецький захід, що проводиться вже 10 років поспіль, має два етапи: перший – на Зимового Миколая, в грудні, у вигляді конкурсних прослуховувань в затишній залі НПУ ім. М.Драгоманова, та навесні – на Теплого Миколая, в дружньому фестивальному колі. За ці роки у фестивалі «Аскольдів глас» взяло участь понад 200 учасників. Це дитячі, юнацькі, молодіжні колективи, фольклорні гурти, вокально-інструментальні ансамблі, церковні аматорські та професійні хори, сольні виконавці.
Add a commentОфіційна заява УГКЦ щодо руйнувань Патріаршого Собору
П'ятниця, 19 травня 2017, 12:55
Офіційна заява Української Греко-Католицької Церкви щодо руйнувань Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві через недотримання законності сусіднього будівництва та належного контролю з боку влади.
Відновлення скандального будівництва на Микільській Слобідці в Києві, що поблизу Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ, змушує нас вкотре висловити свою офіційну позицію як Церкви щодо цієї ситуації.
Add a commentЧитати далі: Офіційна заява УГКЦ щодо руйнувань Патріаршого Собору
Історія і традиції української вишивки
Четвер, 18 травня 2017, 13:54
Українська народна вишивка має свою давню історію. Цей факт підтверджують велика кількість археологічних знахідок, знайдених на території України, записи мандрівників, які відвідували багато століть тому ці землі, а також свідчення древніх літописців. Колись, ще до нашої ери, тут жили і процвітали скіфи, які, як свідчить Геродот, прикрашали свій одяг вишитими орнаментами. При розкопках на Черкащині були знайдені бляшки зі срібла, виготовлені в шостому столітті нашої ери. На них зображені чоловічі фігури в одязі, який дуже схожа на український і за кроєм, і по мотивах вишивки. Ще пізніше, в десятому столітті, арабським мандрівником були написані оповідання про русів, в яких він описує їх вишитий одяг. Вироби з тканини з вишивкою не могли зберігатися тисячоліттями, тому в музеях є українські вишивки тільки останніх століть. На цих старовинних виробах вишиті орнаменти, схожі з зображеннями не тільки на артефактах початку нашої ери, а й на виробах найдавнішої трипільської культури, що існувала багато тисячоліть тому на території сучасної України.
Add a commentСторінка 297 з 1372