Головна

Карітас Київ та Пенітенціарне душпастирство УГКЦ забезпечили в’язнів фільтрами для води

29 липня 2010 р. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, яка закріплює право людини на воду і санітарію. На жаль, це право не гарантовано бюджетом утримання арештантів в українських слідчих установах. Особливу небезпеку від води зі старого київського водогону переживають хворі, вагітні жінки і кормлячі матері, а також неповнолітні. На відсутність в них можливості споживати чисту воду звернув увагу капелан під час обходу камер. У лютому – квітні 2013 року з ініціативи Пенітенціарного душпастирства УГКЦ  9 камер, де утримуються неповнолітні, були забезпечені глеками-фільтрами та картриджами, яких вистачило лише до липня.

До вирішення проблеми долучився Карітас Київ, а згодом і УББ. Впродовж 2-х місяців пожертвами людей було зібрано кошти на реалізацію проекту «Право на чисту воду».

«На сьогоднішній день, проект зреалізовано у повному обсязі. Придбано і передано для 1 камери жінок матерів і для 7 камер неповнолітніх 189 картриджів та 4 додаткових фільтри-глеки (+ 4 картриджі) на суму 5520 грн. Ресурс, якого при теперішній кількості неповнолітніх в’язнів (25 осіб) та матерів (2 матері, що годують, 1, що має народити дитя найближчим часом) може вистачити на 1,5 -2 роки. Регулярне відвідування капеланом цих камер запевняє чесне використання придбаного обладнання», - говорить о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас Київ».

Водночас, проект дав можливість звернути увагу громадськості не лише на матерів та неповнолітніх за ґратами, але на потреби в’язнів усіх категорій, бо жоден з них не користується гарантованим правом на очищену воду.

«Щиро дякую за допомогу та підтримку у здійсненні цього важливого проекту. Ваша жертвенність - це не що інше, як прояв Вашої щирості та відкритості на потреби людей, яким допомогти немає кому. Разом можемо зробити ще багато добрих справ. Дякую всім Вам, хто у будь-який спосіб долучився до збірки цих коштів», - підсумовує о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітаас Київ».

о. Роман Сиротич

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/