Пресвята Євхаристія – джерело любові в житті Церкви та вірних
Вівторок, 09 червня 2015, 19:02
У неділю 7 червня 2015 р., в багатьох країнах, серед яких і в Італії, святкували урочистість Найсвятішого Тіла і Крові Христових, відому за латинським висловом як урочистість «Corpus Domini» – Тіла Господнього, що була перенесена з четверга. Тому головною темою роздумувань Святішого Отця перед прочитання молитви «Ангел Господній» з десятками тисяч прочан, зібраними на площі святого Петра у Ватикані, була саме Пресвята Євхаристія , що є кульмінацією усього життя Ісуса Христа, а також єзакликом до кожного з нас, щоб принести себе в жертву заради інших.
Як наголосив Вселенський Архиєрей, читання із Святої Євангелії пропонує розповідь про встановлення Євхаристії, звершеної Ісусом під час Тайної Вечері в Єрусалимській світлиці. Напередодні Своєю відкупительної смерті на Хресті, Він здійснив те, що провіщав: «Я хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки. А хліб, що його я дам, це – тіло моє за життя світу... Хто споживає тіло моє і п'є мою кров, той у мені перебуває, а Я – в ньому» (Ів 6,51,56). Ісус бере в руки хліб і каже: «Беріть, це є моє тіло» (Мк 14,22). Цим жестом і цими словами Він наділяє хліб особливою функцією: вона вже не полягає в тому, щоб бути просто фізичною поживою, але в тому, щоб уприсутнювати Його Особу серед громади віруючих.
«Тайна Вечеря – це кульмінація всього Христового життя, – вказав Папа. –Вона є не тільки провіщенням Його жертви, що звершиться на Хресті, але й підсумком життя, принесеного в жертву задля спасіння всього людства. Тому не досить твердити, що в Пресвятій Євхаристії присутній Ісус, але необхідно бачити в ній присутність пожертвуваного життя і брати в ньому участь. Коли беремо і споживаємо цей Хліб, ми з’єднані з життям Ісуса, входимо з Ним у сопричастя, намагаємося здійснити єдність між нами, перетворити наше життя в дар, насамперед для бідних».
Його Святість підкреслив, що урочистість Найсвятіших Тіла і Крові Христових спонукає нас до навернення і прощення, до солідарності до любові і служіння ближнім. Христос, що живить нас під виглядом переісточеного хліба і вина, - Той же самий, Який виходить нам назустріч у подіях буденного житті; Він – у злиденному, що простягає руку, Він – у страждаючому, який благає допомоги, Він – у браті, що просить нашої уваги і чекає нашої відкритості. Він – у в дитині, яка нічого не знає про Ісуса, про спасіння, яка не має віри. Він перебуває в кожній людині, навіть найменшій та беззахисній.
«Пресвята Євхаристія – це джерело любові для життя Церкви, школа любові й солідарності, – сказав Папа Франциск. – Хто живиться Хлібом Христовим, не може залишатися байдужим до тих, хто не має щоденного хліба. А сьогодні, як знаємо, ця проблема стає дедалі серйознішою.
«Нехай же празник Тіла Господнього – «Сorpus Domini» дедалі більше надихає і зміцнює в кожному з нас бажання і прагнення зробити наше суспільство гостиннішим і солідарнішим», сказав Святіший Отець закликавши ввірити ці побажання серцю Пречистої Діви Марії, щоб Вона збудила в усіх радість участі в Святій Літургії, особливо в неділю, і радісну мужність свідчити безмежну любов Христа.
Проказавши молитву «Ангел Господній» та уділивши Апостольське благословення. Папа Франциск окремо згадав свій суботній Апостольський візит до Сараєво, столиці Боснії і Герцеговини, міста, яке він відвідав як паломник миру й надії.
Наприкінці Папа Франциск нагадав, що у наступну п’ятницю буде відзначатись урочистість Пресвятого Серця Ісуса, закликаючи подумати про Ісусову любов, проте як сильно Він нас полюбив, а ця вся любов є в Його Серці.
Його Святість також нагадав, що саме у п'ятницю відзначатиметься Всесвітній день боротьби з дитячою працею, наголосивши, що надто багато дітей у світі не мають права гратись, навчатись у школі, їх використовують як дешеву робочу силу та висловлюючи побажання, щоб міжнародна спільнота дбайливо і постійно ангажувалась на користь сприяння дійсному признанню прав дитини.
Джерело: радіо Ватикан