Головна

Папа пропонує всім християнам святкувати Пасху разом у другу неділю квітня

Католики готові відмовитись від святкування Великодня згідно своїх обчислень, щоб усі християни відзначали Пасху разом, заявив Папа Франциск.

Нещодавно Папа Франциск висловив готовність та відкритість щодо обговорення єдиної дати святкування Великодня. Про це він заявив, звертаючись до священиків, зібраних у базиліці св. Йоана на Латерані під час міжнародних реколекцій, що мали місце у Римі. У духовних вправах взяли участь священики більш ніж 1000 священиків з 90 країн світу.

Тему єдиної дати святкування Пасхи неодноразово піднімав Предстоятель Коптської Церкви Тавадрос II. Пропозицію про об'єднання дати святкування Пасхи Коптский патріарх висловлював у листі, направленому Папі Римському Франциску з нагоди першої річниці їхньої зустрічі у Ватикані. Об'єднання дати святкування Пасхи особливо бажають християни в Північній Африці і на Близькому Сході, де є сусідами християнські громади різних традицій, які по-різному обчислюють Пасхалію. Православні і дохалкідоніти дотримуються юліанського календаря, католики і протестанти — григоріанського.

Історик Лючетта Скарафф’я у своїй статті для «Оссерваторе Романо «наголошує, що ініціативу Папи можна розцінювати як «запрошення до єдності з іншими християнськими конфесіями». «Це допоможе переслідуваним християнам відчути єдність із усією Вселенською Церквою у спільному святкуванні Воскресіння Христа», — зазначає вона.

Папа теж згадав, що починаючи від понтифікату Павла VI, Католицька Церква неодноразово починала перемовини про спільне святкування Великодня. Понтифік зазначив, що католики  готові відмовитись від святкування згідно своїх обчислень, та запропонував відзначати Пасху у другу неділю квітня.

Папа Франциск жартував, відтворюючи діалог між християнами різних конфесій: «Коли ж воскресне ваш Христос? Бо мій сьогодні! А ваш за тиждень?»

«Ми маємо дійти згоди у цьому питанні, адже якщо триматись місячно-сонячного календаря, дата постійно просуватиметься уперед, і за 60 років Великдень святкуватимуть у серпні!» Він також назвав відсутність єдності у святкуванні Пасхи «неподобством» та непорозумінням

https://www.youtube.com/watch?v=sJmWigtMT34

Джерело: CREDO

 

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/