Головна

«Я вважаю, що жест сам по собі — святий; передбачалося, що ми зустрінемося та будемо говорити, однак зустріч — лише інструмент для того, аби почати справжній щирий діалог»: - Блаженніший Святослав

658562Блаженнішого Святослава Шевчука зворушили слова розуміння та співчуття з боку Святішого Отця у відповідь на його критику спільної декларації Понтифіка та Патріарха Кирила. Про це він заявив у ході одного із інтерв’ю під час свого візиту до Рима.

Як повідомлялося, Глава УГКЦ перебуває зараз у Римі. Під час зустрічі із журналістами він розповів про реакцію в Україні на нещодавню зустріч між Папою Франциском та Патріархом Кирилом, пояснив, чому окремі місця спільної декларації сприймаються неоднозначно в українському суспільстві та потребують пояснення і підкреслив, що мова йде про важливий крок на шляху в шуканні єдності між християнами. Він також повідомив, що під час його перебуванні у Римі запланована зустріч із Папою.

Блаженніший Святослав зізнався: «Я був приємно зворушений словами Святішого Отця по відношенні до мене. Знаючи про його щирість та відкритість, у моїх стосунках з ним бажаю бути голосом моєї пастви, її почуттів і навіть сумнівів». Розповідаючи про їхню дружбу, владика, зокрема, зазначив, «він [Папа] закликає нас говорити тихіше, адже діалогу не вдасться вести, коли ми будемо кричати». На зустрічі із журналістами Блаженніший Святослав наголосив на необхідності практичного екуменізму, побудованого на діалозі та спільному пошуку правди і справедливості.

Блаженніший розповів також, що його першою спонтанною реакцією на звістку про зустріч Папи та Патріарха Московського було: «Нарешті!»; несподіванкою для нього стало подібне привітання на адресу Патріарха Кирила з уст Святішого Отця. Владика також зазначив: його тішить той факт, що й Папа не сприймає цю декларацію «як Слово Боже або сторінку Євангелія», а радше як пропозицію для подальшої дискусії. Глава УГКЦ зазначив, що документ можна назвати «справжнім відчиненням дверей милосердя».

«Я вважаю, що жест сам по собі — святий; передбачалося, що ми зустрінемося та будемо говорити, однак зустріч — лише інструмент для того, аби почати справжній щирий діалог», — переконаний Блаженніший Святослав. Він вважає, що велике бажання взаємоповаги та тіснішої співпраці між католиками та православними в Україні не підлягає жодним сумнівам та дискусії, чого не можна сказати про опис ситуації на сході України, який віднаходимо у декларації, та термінології, яку використано у документі, стосовно УГКЦ. Зокрема Блаженніший зазначає, що, заохочуючи до примирення між православними та католиками східного обряду, документ називає Церкви, що знаходяться у повній єдності із Римом, «церковними спільнотами»; таке визначення зазвичай використовується щодо спільнот, які не мають дійсних таїнств та апостольського наступництва (сукцесії). «Кроком до переду» він вважає положення декларації, де йдеться про те, що УГКЦ та інші Східні Церкви повинні робити усе, аби заспокоювати духовні потреби вірних, живучи у мирі зі своїми сусідами.

Однак, положення документу стосовно того, що Східні Церкви «мають право бути» нічого не означає, адже, «ми не потребуємо дозволу ні від кого, аби існувати», каже Блаженніший Святослав, додаючи, що «Господь воскресив нас до життя у повноті 25 років тому після розпаду СССР». Святослав Шевчук нагадав також, що поряд із іншими Східними Церквами УГКЦ є церквою «sui iuris» (тобто має своє власне право). «Ми зберігаємо східну католицько?ортодоксійну духовну та літургійну традицію, перебуваючи у повній єдності із Наступником Петра». За словами архиєпископа Святослава, саме те, що УГКЦ та інші Східні Церкви є частиною Вселенської Церкви, збереже їх від зайвого «провінціалізму та вузького націоналізму», а також відкриє до справжнього діалогу.

Глава УГКЦ також вкотре зазначив, що певні формулювання декларації натякають на те, що в Україні точиться громадянська війна без участі російських військових та підтримки з боку Росії.

За матеріалами: CNS

Джерело: CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/