Головна

«Як душпастирі, ми говоримо від імені нашого народу до Святішого Отця і до світу: Папа Франциск нас почув», – єпископи УГКЦ

p_synod_papa2«Ми приїхали підтвердити нашу єдність зі Святішим Отцем та попросити його у Рік милосердя допомогти людям, що страждають в Україні», – повідомив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, після зустрічі Постійного Синоду УГКЦ зі Святішим Отцем. «Папа нас почув», – наголосив він.

Напередодні 70-ї річниці Львівського псевдособору Глава Української Греко-Католицької Церкви і члени Постійного Синоду приїхали до Риму, щоб зустрітися з Святішим Отцем Франциском, Папою Римським. «Ми підтверджуємо те, що не зміг зламати тоталітарний режим – сопричастя з Римом та Вселенською Церквою», – сказав Глава УГКЦ.

Він та члени Постійного Синоду провели зустрічі та розмови з представниками Апостольської Столиці та приготували публічне звернення, у якому доносять до уваги світового співтовариства інформацію про агресію та гідридну війну проти України та розповідають про страждання мільйонів невинних людей. Церква засуджує звірства, викрадення, ув’язнення та тортури супроти окремих осіб та груп в Донбасі і в Криму, особливо супроти кримських татар, а також зневажання свободи віросповідання та гідності мільйонів людей.

Українська Греко-Католицька Церква невпинно молиться і підтримує мир і сьогодні її керівництво звернулося до Святішого Отця і світу з проханням допомогти припинити війну і полегшити гуманітарну кризу, спричинену російською агресією проти України. Неоголошена війна, що триває, хоча зараз і є поза увагою світу, вплинула на життя п’яти мільйонів осіб. Вона спричинила до десяти тисяч смертей, десятки тисяч поранень та залишила без домівок більше двох мільйонів людей.

Підступні методи гібридної війни завдали посттравматичного шоку сотням тисяч наших громадян і величезних соціо-економічних збитків. Велика частина індустріальних потужностей на сході України зруйнована, українська валюта за два роки втратила ? своєї вартості, що призводить до зубожіння всього 45-мільйонного населення. Українців безперестанку паплюжать за допомогою добре продуманої та фінансованої міжнародної пропаганди.

«Я сказав Святішому Отцеві: Народ страждає, Ваша Святосте, і чекає Ваших обіймів. Папа Франциск дав чітко зрозуміти, що буде діяти», – повідомив Блаженніший Святослав.

ХХ століття було часом невимовних страждань для України. Дві світові війни, геноциди, організований режимом голод, етнічні чистки забрали життя 15 мільйонів. УГКЦ, – Церква, що історично була солідарна з народом і його стражданнями, – була жорстоко придушена Сталіним. Радянська влада намагалася від’єднати її від католицького сопричастя та від єпископа Риму. Сталінський режим поставив Церкву поза законом через неканонічний, насильницький та маніпулятивний Львівський псевдособор, що відбувся 8-10 березня 1946 року. Наша Церква стала найбільшою забороненою Церквою у світі. Радянська влада заарештувала усіх єпископів, сотні священиків та десятки тисяч вірних і передала власність УГКЦ Російській Православній Церкві або ж конфіскувала для використання у світських цілях. Проте Церква воскресла і активно та динамічно розвивається як в Україні, так і на чотирьох континентах, з молодими священиками та відданими мирянами, яких надихає приклад мучеників ХХ століття.

«Для українців, які належать до різних Церков і релігійних організацій та навіть невіруючих, Святіший Отець є глобальним моральним авторитетом, який говорить правду. Цей голос правди є особливо важливим для українців, що страждають сьогодні. Якщо люди не чують чи не розуміють цього голосу, то вони заплутуються, непокояться і почуваються забутими», – сказав Блаженніший Святослав Папі Франциску. «Святіший Отець наголосив, що ніхто не вирішуватиме екуменічні питання ціною Східної Католицької Церкви», – наголосив Глава УГКЦ.

«УГКЦ готова забезпечити відповідальне, прозоре та екуменічне адміністрування міжнародної допомоги, служачи українському суспільству без огляду на національність, мову чи релігійну приналежність. Ми готові співпрацювати з іншими урядовими і неурядовими організаціями. Досить страждань. Їм можна запобігти. Їх можна зцілити. Зробімо Рік Божого милосердя реальністю для українців», – сказав Блаженніший Святослав.

***

Повний текст звернення Постійний Синод оприлюднить протягом наступних 24 годин

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/