Головна

«Дорога святості катехита зіткана зі щоденного і вірного науці Церкви виконання своїх завдань, навчання віри і її передавання»

14095770_1042245835871908_706627458909378878_nДякую вам від імені нашої Церкви, єпископату і від себе особисто за те, що посвячуєте свій час, свої таланти і нерідко матеріальні засоби, щоб якнайкраще виконати це служіння, яке довірила вам Церква. Катехит насамперед є свідком милосердя. На практиці це означає, що він повинен регулярно і глибоко переживати досвід милосердя Божого в Таїнстві Покаяння і примирення.

Звернувся до катехитів владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, під час з’їзду катехитів з усієї України, приурочений 25-річчю легалізації УГКЦ і початку катехетичної діяльності в Україні. Захід відбувся в межах Всецерковної прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ в Києві.

Як зазначив єпископ, катехит також є вчителем милосердя.  «У цьому контексті особливої ваги набирає керигматична катехиза, яка не є сумою певних знань, що ми повинні передати учням, але ядерним і лаконічним проголошенням найсуттєвішого, що є в нашій вірі і від чого залежить усе християнське життя, – зазначив владика Богдан. –  Бо можна знати напам’ять усі Заповіді Божі, та якщо у свідомості й серці віруючої людини від малку не буде закарбоване оте послання про Божу любов, усі знання стануть даремними, бо ж "знання роздимає, а любов будує" (пор.: 1 Кор. 8, 1)».

Другою школою Божого милосердя, на його думку, є Святі Таїнства: «Наше завдання – вчити тих, кого ми катехизуємо, так приступати до Святих Таїнств, щоб їхнє сприйняття Таїнства і їхнє переживання Таїнства було відповідним до їхнього віку, стану, життєвої ситуації, щоб у всіх обставинах свого щоденного буття вони могли відчути на собі Господню руку, яка зціляє». Тому після первинного керигматичного етапу в катехетичному служінні мусить обов’язково настати етап літургійної і містагогійної катехизи, на якому особа зростатає у вірі через поглиблене відкривання Таїнства присутності Господа в молитві, зокрема літургійній, та у Святих Таїнствах.

Третій момент, коли катехити можуть дати тим, кого катехизують, важливий урок милосердя – «харитативна катехиза», тобто навчання віри через практику добрих діл. «Ювілейний рік Божого милосердя дає нам унікальну нагоду пригадати собі і тим, кого ми катехизуємо, простенькі у своєму здійсненні, але чудодійні у своїй ефективності засоби проголошення Євангелія: сім діл милосердя щодо тіла і сім діл милосердя щодо душі», – зауважив єпископ.

«Дорога святості катехита зіткана зі щоденного, витривалого і вірного науці Церкви виконання своїх завдань навчання віри та передавання віри. То ж розпочинаймо новий етап цієї дороги, покріплені цією прощею до осердя нашого церковного й національного буття – до цього Патріаршого собору Воскресіння Христового над берегами сивочолого Дніпра у стольному граді Києві. І нехай Божа благодать і заступництво Пресвятої Богородиці та всіх святих і праведних української землі скріпляють нас на цій дорозі!», – завернувся до катехитів владика Богдан.

Департамент інформації УГКЦ

http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/