Головна

Глава УГКЦ: Деякі українці нині нагадують ізраїльтян, котрі на шляху до землі обітованої, сумували за рабством

new_zhezl_5Сьогодні Україна подорожує посеред непростої смертоносної пустелі своєї історичної дороги до повноти свободи в обітованій Богом даній землі. І ми дуже часто сьогодні переживаємо подібні спокуси, як колись ізраїльтяни в пустелі. Ми нарікаємо і на Господа Бога і на наших провідників.

Нам здається, що три-чотири роки тому було краще, ніж сьогодні. Подібно, як ізраїльтяни вважали, що в єгипетському рабстві є краще, ніж іти в обітовану Богом дану їм землю. Про це говорив сьогодні Отець і Глава Української Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

Проповідник відзначив, що сьогоднішня неділя називається Неділею перед Воздвиженням, бо ось за кілька днів ми будемо святкувати свято піднесення Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста. «Ми, новозавітній божий люд, Божа Церква, – зауважив Предстоятель, – побачимо піднесеного розп'ятого Спасителя. І саме для того, щоб пояснити сьогодні нам, що означає це свято Воздвиження для нас сьогодні, що приніс на хресті Ісус Христос для мене і для вас, і подає до Євангельського читання отой древній символ віри ранньої Церкви…»

Говорячи про людський гріх, Блаженніший Святослав відзначив, що так стається, коли людина чинить щось зле, інстинктивно, підсвідомо намагається це приховати, нікому не показувати, навіть тоді, коли у своєму серці хоче виправдати свій злий вчинок. «Тому каже Христос, хто не вірує в Розп'ятого, не приймає того спасіння, є наче тою людиною, яка боїться світла, тому що діла її лихі. Але Христос виставляє на світло наші лихі діла не для того, щоб нас покарати за них, щоб засудити нас, але щоб від них спасти, дати нам життя, дати нам свободу від того зла, подібно як колись Мойсей через показ мідяної змії рятував Божий люд. Так само як Христос сьогодні ставлячи нам перед очима у своєму Розп’ятті і піднесенні на хрест мої власні гріхи, мене від них рятує, а коли я в це вірю, дає мені спасіння і життя вічне», – вважає духовний лідер греко-католиків.

«Тому, – закликав Блаженніший Святослав, – не приховуймо наших злих вчинків, виходьмо з ними на світло, тому що темрява боїться світла, а зло боїться прозорості і правди про нього. Тому то ми, християни, коли чинимо щось зле, несемо наші вчинки на світло святої Тайни сповіді. Бо віруємо, що милосердний Бог, котрий у своєму Розп’ятому Сині дарує мені життя вічне, є сильніший від гріха і від його смертоносної сили, яку він може принести в моє особисте життя. І кожен, хто вірує в це, каже нам сьогодні Христове Євангеліє, матиме життя вічне».

Говорячи про українські сучасні реалії, Глава УГКЦ відзначив, що «так стається, що сьогодні нас жалять наші власні злочини і гріхи, які накопичилися за 25 років Незалежності». «Як багато, – вважає духовний Отець, – ми сьогодні відчуваємо цієї смертельної отрути, що розливається у нашому суспільстві. І ми часом опускаємо руки і кажемо: Боже, хто спасе нас від нашого власного зла, власної неправди?! Подібно як колись ізраїльтяни мусили поборювати не лише зовнішніх ворогів, які забрали в них обітовану землю, а також мусили поборювати внутрішнього ворога, який полягав у невірстві людей до дару життя і спасіння, яке дарував їм Господь Бог».

«Хто сьогодні може нам дати спасіння від того зла, яке постійно захлинає нашу землю? І серед цієї нашої історичної миті сьогодні знову Господь ставить нам перед очі хрест нашого Розп'ятого Спасителя і каже: Вірте, вірте в ту силу Розп'ятого, яка може перебороти те зло, в якому себе відчуваєте наче переможеними. Вірте в ту Божу любов, яку Господь Бог має до вас. Не бійтеся прозорості і відкритості. На щастя, ми сьогодні живемо у відкритому суспільстві, де будь-який злочин і гріхи кожного з нас через соціальні мережі та ЗМІ стає загальновідомим відразу. Начебто ставиться перед очі цілого суспільства. Саме ця відкритість, але не відкритість перед очима людей, а відкритість нашого серця, повного довір’я до Бога може стати моментом нашого спасіння», – закликав задуматися Блаженніший Святослав кожного з нас.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/