Головна

Як підтримати підлітка: 10 порад

753951123Пропонуємо десять порад про те, як батьки можуть підтримати свого підлітка у віці від 11 до 19?ти років і допомогти йому стати щасливою та продуктивною людиною.

1. Будьте доступними й відкритими. Ваш підліток може справляти враження людини, яка не дбає про те, що ви їй кажете та що думаєте, але, повірте, він зараз потребує вас, як ніколи.

Зробіть усе можливе, щоб завжди бути готовими й відкритими до розмови з вашою дитиною на той випадок, якщо вона захоче до вас звернутися. Дитина може почати розмову з дрібниці, аби перевірити вашу відкритість і перейти до чогось насправді важливого. Ваша відкритість і доступність у потрібний момент можуть вплинути на вибір вашої дитини — здорове рішення на підставі вашої поради або небезпечне рішення на підставі власного миттєвого імпульсу.

 

2. Змініть стиль виховання, щоб відповідати змінним обставинам. Навчіться розслаблятись і відпускати ситуацію, забезпечуючи при цьому підтримку вашій дитині тоді, коли вона її потребуватиме. Не намагайтеся застрахувати вашого підлітка від навчання на власних помилках.

3. Мінімізуйте правила. Установлюйте їх тільки тоді, коли це необхідно. Батьки часто витрачають багато свого часу, захищаючи встановлені ними правила. Цього легше досягти, якщо правила будуть насправді необхідними для гарантування безпеки вашої дитини або для вашого душевного спокою.

4. Заздалегідь навчіть підлітків самостійно приймати рішення. Підлітки повинні навчитися приймати рішення самостійно, але краще за все, якщо вони будуть навчатися цього повільно й поступово, починаючи з раннього дитинства. Пам’ятайте, що здатність підлітка приймати рішення щодо сексуальної близькості, алкоголю й наркотиків, хуліганства та інших потенційно небезпечних проблем не покращиться тільки завдяки високому інтелекту чи добре розвиненій здатності логічно мислити, незалежно від того, наскільки переконливою вміє бути ваша дитина.

5. Готуйтеся до суперечок і конфліктів. Ви здивуєтеся, дізнавшись, що це насправді добре — що ви часто сваритеся; щоправда, лише доти, доки у ваших стосунках зберігаються любов і добрий гумор. Найкращих довгострокових результатів досягають діти з тих сімей, де є багато тепла й дискусій між поколіннями. Гаряча дискусія це для вашого підлітка чудовий спосіб дізнатися, про що ви піклуєтесь і чому це так важливо для вас.

6. Звертайтесь до істинного «Я» вашої дитини. Більшість підлітків намагаються приміряти на себе маски різного стану: сердитого, розбещеного, бунтівного, крутого, релігійного, спортивного, хлоп’ячого тощо, — перш ніж знову стануть тією людиною, якою вони були завжди, тільки на вищому рівні. Зробіть усе можливе, аби звертатись не до маски чергової моделі позиціонування себе, а до тієї людини, якою ваша дитина була від самого народження.

7. Будьте в курсі культурно-соціальних конфліктів. Якщо ваша сім’я не вписується в навколишнє культурно-соціальне середовище за ознакою національності, релігії, соціального статусу чи ще з якоїсь причини, — визнайте, що ваша дитина може переживати конфлікт між домашніми цінностями й цінностями однолітків. Найкращі результати розвитку демонструють діти, чиї батьки мають досить гнучку позицію, аби поважати потреби своїх дітей у тому, щоб ті сформували свою власну унікальну конфігурацію цінностей. Вам буде приємно почути, що більшість дітей, урешті-решт, повертаються до цінностей своїх батьків.

8. Допоможіть своїй дитині розширити кругозір. Підлітковий вік — ідеальний час для широкомасштабних досліджень, для того, щоб відкрити для себе нові інтереси, здібності й хобі. Ваш підліток отримає величезну користь від розширення свого кругозору за рахунок знайомства з новими ідеями, заходами, місцями й людьми.

 

9. Допоможіть дитині знайти себе в навчанні. Іноді шкільне навчання не є пріоритетом для підлітка, і це нормально. Хоча освіта має велике значення і важливо, щоб дитина знала, що ви так вважаєте, — ще важливіше, аби ваша дитина розібралась, ким вона є сама, і при цьому комфортно почувалася у сприйнятті самої себе. Все інше будується саме на цьому. Заохочуйте вашого підлітка знайти те, чого б він справді хотів навчитись, і відкрийте для нього якомога більше освітніх і кар’єрних можливостей.

 

10. Спробуйте знайти баланс між пильністю й гнучкістю. Ваш підліток змінюється так швидко, що краще, що ви можете зробити, — це спробувати не відставати від нього. Навіть не намагайтеся передбачити, що буде далі. Доки ваша дитина не несе відповідальності за своє власне життя, вам доведеться балансувати між пильністю та гнучкістю.

Так, бути батьками — вкрай нелегке завдання. У кожній складній ситуації дивіться на Бога. Не тільки з проханням подати вам допомогу й терпеливість, але й щоб розуміти, як треба бути батьками. А може, трохи поспівчувати Йому — в Нього ціла історія і вся планета отаких «вічних підлітків»…

Молитва батьків за своїх дітей

Молитва за дитину, яка підростає

Джерело: CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/