Головна

10 дивовижних речей, які дає Євхаристія

___Не раз буває так, що ми приходимо на Месу за звичкою, тому що нас умовили рідні або друзі, — але насправді не до кінця знаємо, що за цим стоїть.

Ми нетерпляче дивимося на годинник, під час проповіді думаємо про плани на відпочинок, а всі формули, які вимовляє священик, здаються довгими, незрозумілими та повністю відірваними від реальності. Що ж за всім цим стоїть? У чому, насправді, ми беремо участь, і як зробити, щоб Євхаристія була часом поглиблення відносин із Богом?

 

Ось 10 фактів про Євхаристію, яка можуть повністю змінити твоє мислення і показати, чим насправді є Свята Меса.

1. Єднання з Богом

«Хто споживає тіло Моє і кров Мою п’є, той у Мені перебуває, а я в ньому» (Йн 6, 56).

Момент прийняття Святого Причастя провадить до повного з’єднання з Тілом і Кров’ю Христа. Це час, коли Бог нас освячує та вводить нас до реальності Божого Царства.

2. Близькі стосунки з Ісусом

«Він, бачивши юрми народу, милосердився над ними, бо були вони стомлені й прибиті, немов ті вівці, що не мають пастуха» (Мт 9, 36-38).

Створення та розвиток по-справжньому близьких стосунків з Ісусом дуже важливі. Ми можемо робити це у різний спосіб: через молитву, читання Біблії, допомогу нужденним, а також через участь у Євхаристії. Таємниця мученицької смерті й воскресіння Ісуса наближає нас до Нього та об’являє нам неймовірну силу любові та милосердя.

3. Відновлення

«Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете його кров, то не матимете життя в собі « (Йн 6, 53).

Євхаристія нагадує нам про воскресіння і в такий спосіб приносить нам нове життя. Часта участь у Святій Месі дає нам нові сили для повсякденної боротьби, смиренність, витривалість і мир серця, якого часом нам так бракує.

4. Єднання з Тілом Христовим

«Бо як в одному тілі маємо багато членів, і всі члени не виконують ту саму роботу, отак і ми:численні — одне в Христі тіло, кожен один одному член» (Рим 12, 4?5).

Святе Причастя єднає нас із Тілом і Кров’ю Христа. Це воно співтворить спільноти, об’єднує, робить нас Церквою, в якій ми всі — брати і сестри.

5. Усвідомлення вбогості

«Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших, — ви Мені зробили» (Мт 25, 40).

Євхаристія показує нам, як мало ми маємо, як мало можемо зробити без Ісуса Христа. Саме прийняття Святого Причастя може принести нам не багато. Якщо релігійних обрядів ми не поєднуємо з учинками, з допомогою близьким, хворим та нужденним, то не поширюємо присутність Ісуса.

6. Очищення від легких гріхів

«Здорові не потребують лікаря, лише хворі» (Мт 9, 12).

Прийняття Святого Причастя та загальне визнання гріхів звільняють нас від гріхів повсякденних. Ісус приходить зі своєю присутністю, любов’ю та милосердям і робить нашу душу чистою.

7. Захист від смертних гріхів

«Отак, кажу вам, що на небі буде більша радість над одним грішником, що кається, ніж над дев’ятдесят дев’ятьма праведниками, що їм не треба покаяння» (Лк 15, 7).

Святе Причастя захищає нас від смертного гріха. Іноді ми не причащаємося через легкі гріхи, почуваємося нечистими. Однак Причастя захищає нас від чергових поганих вчинків і думок, на які без нього ми можемо бути більш уразливими. Близькість Ісуса підтримує наші дії та провадить нас до правильних рішень.

8. Духовна розрада

«Прийдіть до Мене, усі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас» (Мт 11, 28).

Євхаристія, особиста зустріч з Ісусом, приносить справжню втіху і розраду. Коли ми поставимося до неї як до зустрічі з другом, із яким можна про все поговорити, поплакатися, розповісти про свої проблеми, — то побачимо Месу зовсім інакше. Свята Меса і Причастя можуть стати особистою зустріччю з Тим, хто хоче нас утішити, додати сил і бажання до боротьби зі щоденними проблемами.

9. Центр нашого життя

«Я дорога, правда, і життя» (Йн 14, 6).

Ми досить легко можемо визначити пріоритети, якими керуємося в житті. Варто пригадувати про них у щоденній молитві, під час читання Святого Письма та участі в Євхаристії. Святий Августин повторював: «Якщо Бог на першому місці — все буде на своєму місці». Дотримуючись цієї думки, зробімо Бога точкою відліку в нашому житті.

10. Примирення

«А  веселитись і радіти треба було, бо цей брат твій був мертвий і ожив, пропав був і знайшовся» (Лк 15, 32).

Коли ми відкриваємося на Бога, такими, які ми є, Він оточує нас своєю любов’ю і милосердям. Свята Меса веде до примирення, бо ми приходимо зі своїми слабкостями, проблемами, гріхами і хочемо всі їх віддати Господу й дозволити йому вести нас.

* * *

Ці пункти можуть цілковито змінити сприйняття щонедільної Святої Меси. Варто час від часу згадувати про них, щоби свідомо та в повноті брати участь у Євхаристії, а також пробудити в собі бажання частіше приймати Святе Причастя.

Юлія Планета, Deon

Джерело: CREDO

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/