Головна

Поприбирай — щастя побільшає!

desk-hands-orderУ чистому і впорядкованому просторі легше відпочити і розслабитися.

Твій розум стає більш творчим і гнучким, коли тебе не розпорошують купи речей, які чекають, коли їх поскладають або випрасують, піраміди недочитаних книжок чи газет…

Протягом життя ти набуваєш численні вміння. Ходиш на курси, лекції, заняття, творчі лабораторії, читаєш книжки, вдосконалюєшся в різних галузях. Вивчаєш іноземні мови або розвиваєш свої мистецькі таланти. Інколи записуєшся на заняття, де поглиблюєш таємниці практичних, щоденних занять — готування або шиття.

А чи коли-небудь тобі спадало на думку піти на курси прибирання? Присягаюся, що ні. Але ж утримання порядку — це одне з основоположних, життєво необхідних умінь!

Згадай, як ти почуваєшся, входячи до приміщення, в якому панує лад і порядок? І не про те йдеться, щоб там було мало речей. Мінімалізм, певна справа, сприяє дотриманню порядку, але він не становить чогось необхідного, аби довкола панувала притаманна цьому місцю гармонія і чистота. Набагато важливіше те, щоб оточувати себе речами, які насправді приносять тобі радість.

Принаймні, так стверджує Марі Кондо, авторка книжки «Магія прибирання. Японське мистецтво порядку й організації».

Марі Кондо розрізняє два види прибирання: щоденне і спеціальне. Щоденне — це складання речей на місце. Стільки, скільки ти користуватимешся вбранням, книжками та іншими речами, воно буде частиною твого життя. Натомість спеціальне прибирання можеш зробити хоч і раз за життя, але осягнувши стандарт, згідно з яким прагнеш жити. Саме цьому й присвячена її книжка.

Ось три думки, якими я особливо надихнулася.

Оточуй себе речами, які тебе насправді радують

Досі я стикалася з ідеями, що в домі треба залишати речі, які відповідають трьом критеріям: гарні, корисні й пам’ятні. Керуючись цим принципом, мені було складно вирішити, що залишити, а що викинути. Особливо коли я мусила щось вирішувати щодо речей пам’ятних або красивих, але таких, що мене не тішили. Коли я змінила свій підхід на «приносить мені радість», рішення стало приймати набагато легше.

Поприбирай раз, але добре

Я часто читала поради, як прибирати щодня потроху. Марі Кондо стверджує щось принципово інше. За її думкою, якщо прибираєш щодня по трошки, то робитимеш це до кінця життя. Замість цього «принципове прибирання» варто зробити один раз — але таки принципово!

У твоїй шафі безлад? Переглянь своє вбрання. Залиш тільки те, в чому ти насправді ходиш, яке любиш. Те, чий час уже минув, викинь. А якщо його «ще можна носити», то віддай потребуючим. Воно може бути цілком добре — але не твоє.

У твоїх документах і паперах панує хаос? Зроби собі проект і приділи час на їх упорядкування. Не поспішай. Переглянь, розберися, склади їх так, щоб було просто в них орієнтуватися. Не знаєш, як їх упорядкувати? Спитай знайомих, як вони це роблять, покопайся в інтернеті, зрештою, склади собі свою систему, але щоб це була система. Якесь придатне рішення завжди знайдеться.

Сортуй, виходячи з категорії предмета, а не його розташування

Якщо йдеться про порядок, то досі я чула про принцип «переглядати і порядкувати одну шухляду за раз». Натомість у цій книжці пропонується зайнятися цілою категорією предмета одразу. Я це застосувала до книжок. Досі я дивилася на книжки по полицях, інколи якусь виймала, щоб віддати, але це рідко вдавалося. Застосувавши пораду Марі Кондо, я зібрала всі книжки, які мала в домі, і виклала їх у залі на підлозі. Ну, меблі довело тимчасово винести… А коли всі книжки лежали там, я стала їх передивлятися.

Насамперед вибрала ті, що справляють радість моєму серцю. Після цього раунду до того, що залишилося, застосувала принцип Марі Кондо: брала книжку до рук, спостерігала за собою, які емоції вона в мене викликає, що я відчуваю, чи хочу мати її в себе надалі. Знайшлися такі, про які я одразу знала, що не хочу їх у своєму домі. Щодо інших мусила трохи подумати. Так знайшла кількадесят книжок, які допомогли мені на різних етапах мого життя, але далі я вже могла їх відпустити, була вільна. У підсумку, до бібліотеки і знайомих помандрували 80 томиків.

Це лише три способи з описаних у книжці. Певна річ, таке прибирання вимагає часу і зусиль — саме тому до нього найчастіше не доходять ні «руки», ні… охота. Але воно таке виняткове, тож варто на ного спромогтися. Коли життя змінилося (а воно час від часу робить серйозні повороти) і потребуєш інакше впорядкувати себе, свій побут, свій дім — присвяти час на медитацію, як саме ти маєш жити далі, і як тобі краще впорядкувати для цього простір довкола себе. Усвідом, що треба зробити, і зроби це.

Бог створив людину для життя в радості й відкупив її, «аби мала життя уповні». Нехай твій життєвий простір не засмічують речі та думки з непотрібного минулого. Живи так, щоб це було радісно, і хвали Бога, який дає тобі цю можливість!

Переклад CREDO за матеріалами: Aleteia

Джерело: http://credo.pro/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/