Головна

Як отримати якнайбільше користі від Літургії?

IMG_20170722_114404_HDRСвятий Йоан Віанней казав: «Якби ми насправді зрозуміли те, що відбувається на Літургії, ми б померли від радості».

Звички і рутина формують наш досвід і наше життя. Нерідко участь в недільній (і не лише) Літургії стає рутиною. Цих кілька звичок допоможуть відвідини Літургії зробити чимось особливішим, ніж просто звичкою. Участь в Літургії – це надзвичайна форма молитви і вона повинна бути духовною зустріччю з Христом.

1. Зроби постанову ніколи не пропускати Літургію.

Скажи це вголос Богові і своїй сім’ї. «А щодо мене і мого дому, ми служитимемо Господеві» (Іс. 24,15). Плануючи свої вихідні, перш за все виріши, коли підеш на Літургію. Якщо плануєш бути за межами міста, пошукай найближчу католицьку церкву. Якщо поїздка припадає на неділю, а поблизу нема католицького храму – не їдь.

2. Готуйся до Літургії.

Заздалегіть прочитай читання, які будуть читатись на Літургії. Для цього є багато ресурсів, якими ти можеш скористатись. Коли ми ознайомлюємось із текстом Писання і вивчаємо його напередодні, наші серця готуються стати родючим грунтом для Слова, що зможе прорости в нас.

3. Заплануй прийти до храму на 5-10 хвилин до початку.

Завжди трапляється щось таке, що може затримати тебе на кілька хвилин. Заплануй прийти до храму за кілька хвилин до початку Літургії, щоб могти зібратись з думками і відкрити своє серце на ту дію, яку Ісус хоче вчинити з тобою під час цієї Літургії. Коли ти запізнюєшся чи виходиш з храму раніше, то таким чином показуєш, що щось інше є важливішим.

4. Одягай свій найкращий «парад?вий» одяг.

Ми ретельно підбираємо свій найкращий одяг для подій, які є для нас важливими. Цей невеликий акт підготовки є свідченням для інших того, що я готуюсь до чогось, що є для мене дуже важливим. Одного разу моя маленька племінниця подивилась на свого батька і сказала: «Церква». Він був одягнений в сорочку з краваткою, і вона знала, що він іде до церкви.

5. Бери участь в Літургії.

Бери активну участь у відправі. Впевнено відповідай на слова священика, співай, уважно слухай, одразу відвертайся від усього, що може тебе відволікати, залишайся на місці до завершення фінальної пісні, будь прикладом для своєї сім’ї і своєї парафії.

6. Не поспішай якомога швидше вийти з храму.

Після завершення Літургії, подякуй Богові. Спробуй посміхнутись людям при виході. Багато довгих і міцних дружб почались від привітання в церкві.

7. Виходь з храму з чіткою постановою.

Подивись навколо. У світі є стільки ненависті, насильтсва, нетерпимості. Здається, що люди все більше і більше віддаляються одні від одних. Нам потрібен Ісус. Нам потрібна Літургія. Нам потрібно бути одним тілом в Христі.

Перед тим як вийти з храму, перед тим як перейти до наступних справ, перед тим як відкрити авто на паркоці, вибери собі ціль, причину, мету, план. Кого ти запросиш на Літургію наступного тижня? З ким поговориш про Бога на роботі чи в школі? Як ти збираєшся працювати над особистим духовним зростом?

Спробуй. Можливо, ці кілька порад (чи «лайфхаків», як їх тепер модно називати) допоможуть тобі перетворити участь в Літургії з рутини на особистий досвід зустрічі з Богом, а також з людьми.

ото: Тетяна Трачук

Джерело: catholicnews

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/