Головна

Гідність дитини в цифровому світі

RV28772_Articolo«Життя кожної дитини є унікальним, важливим та цінним і кожна дитина має право на гідність та безпеку. Однак, глобальне суспільство сьогодні суттєво недопрацьовує у захисті своїх дітей. Мільйони неповнолітніх зазнають насильства та є використовуваними найтрагічнішими та невимовними способами, в безпрецедентному обсязі, в усьому світі», – цими словами розпочинається Римська Декларація, якою завершився Міжнародний Конгрес «Child Dignity in the Digital World» (Гідність дитини в цифровому світі), що від 3 до 6 жовтня 2017 року відбувався в Папському Григоріянському Університеті у Римі. З нагоди завершення Конгресу Папа Франциск прийняв учасників на приватній аудієнціі в апостольському палаці, під час якої йому було вручено текст даної Декларації.

Технологічний прогрес та його інтеграція в наше щоденне життя не змінюють лише те, що ми робимо, або як ми робимо, але міняють нас самих. Велика частина тих змін є, без сумніву, позитивною, однак, ми маємо вийти назустріч темній стороні цього нового світу, який вчиняє можливими велике число соціальних лих, що можуть зранити найбільш вразливих членів суспільства.

Не підлягає сумніву, що Інтернет створює велику користь та дає чималі можливості, проте, сьогодні у ньому багато екстремального та негуманного вмісту, доступного також і дітям. Розвиток соціальних медія призводить до того, що жахливі дії, такі, як цькування в мережі та сексуальні домагання, стають дедалі частішими. Вражають, зокрема, масштаби сексуальної експлуатації неповнолітніх та їх визискування через Інтернет. Величезна кількість зображень сексуального насильства над дітьми та молоддю доступна в Інтернеті та постійно зростає. Деструктивна дія порнографії на формування розуму дитини є ще одною шкодою, що походить з Інтернету.

Беззаперечно, Інтернет повинен бути доступний кожному, однак, необхідно подбати про захист усіх неповнолітніх. Це ставить перед людством великі виклики, але не можна опускати руки та зневірюватись. Потрібно разом взятись до роботи та знайти позитивні для усіх розв’язки цих проблем, які б пропагували відповідальність кожного. Необхідно забезпечити, щоб усі неповнолітні мали доступ до безпечного Інтернету, який збагачує їхнє виховання, їхню комунікативність та їхні стосунки. Потрібно спонукати родини, сусідів, спільноти усіх частин світу та самих дітей до усвідомлення впливу, який Інтернет має на неповнолітніх.

На даний час уже є доступними потужні платформи та лідери, які роблять значний прогрес у здійсненні цих накреслених прерогатив. Серед багатьох організацій також і Центр Захисту Дітей, що діє при Папському Григоріянському Університеті, заанґажований на міжнародному рівні у питання захисту неповнолітніх у 30 країнах світу на 4 континентах.

Проблему захисту дітей не в силі розв’язати одна держава, організація чи релігія. Оскільки це є глобальна проблема, то вимагає теж і глобальних рішень: поширеного усвідомлення та спільної співпраці всіх урядів, релігій, організацій та інституцій. Саме тому, Римська Декларація, підписана 6 жовтня 2017 року, у своїх 13-ох пунктах звертається із закликом до представників різних сфер.

Автори Декларації закликають світових лідерів розпочати відповідні глобальні кампанії для підвищення чутливості щодо виховання та інформування людей про масштаб і поширення надуживання над дітьми та їхнього визискування у усьому світі, та для спонукання їх до представлення вимог втручання лідерів на національних рівнях. Державних політичних лідерів усього світу спонукають до поширення та забезпечення технологій, які б не давали дітям та молоді доступу до матеріалів, дозволених лише дорослій публіці. Провідників великих релігій світу закликають, щоб вони інформували та заохочували своїх віруючих до об’єднання у глобальний рух для захисту дітей світу.

Парламентарів усього світу спонукають покращити законодавство для ефективнішого захисту неповнолітніх та виступити з вимогою про відповідальність за злочини щодо тих, які спричинились до надуживання та використання дітей. Лідерів технічних компаній закликають подбати про розпрацювання нових інструментів та технологій, які б моли запобігти поширенню в Інтернеті зображень із сексуальним надуживанням над дітьми та завадити поширенню фото неповнолітніх, які стали жертвами насильства.

Звертаючись до міністерств охорони здоров’я та неурядових організацій, автори Декларації закликають до збільшення заходів щодо врятування неповнолітніх жертв сексуального насильства та до покращення програм їхньої реабілітації. Від органів урядування та служб правопорядку очікується покращення системи визначення та ідентифікації жертв та забезпечення їм належної допомоги, а від медичних інституцій – вишколення кваліфікованого персоналу для праці з дітьми-жертвами сексуального насильства.

Серед іншого, у Декларації звертаються також і до представників приватних підприємств, релігійних інституцій та цивільної владирізних рівнів, щоб вони розпочали відповідні ініціативи для підвищення чутливості громадськості кожної країни до проблеми сексуального насильства над неповнолітніми та заохочували зголошувати у відповідні державні органи такого роду злочини.

«У цій ері Інтернету світ зустрічається із безпрецедентними викликами, щоб змогти захистити права та гідність дітей та вберегти їх перед надуживаннями та використанням. Ці виклики вимагають нового способу мислення та нових підходів, більшого усвідомлення на глобальному рівні та натхненого лідерства. З цієї причини, ця Римська Декларація звертається до всіх, щоб усі виступили на захист гідності неповнолітніх», – закінчується Декларація.

http://uk.radiovaticana.va/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/