Головна

Глава УГКЦ: «Треба, щоб справа українсько-польського примирення стала частиною християнської культури Польщі і України»

22449785_У неділю, 15 жовтня, у Києві відбулося урочисте відкриття вулиці Івана Павла ІІ. Відкриттю передувала Свята Меса в костелі Святого Миколая (вул. Велика Васильківська, 75), яку з владикою Віталієм Кривіцьким, Єпископом Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, та владикою Михайлом (Колтуном), Єпархом Сокальсько-Жовківським УГКЦ, відслужив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

У святковій події взяли участь: Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, представники Польського сейму, Надзвичайний і Повноважний посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч, українські політики, представники влади та громадські діячі.

«Сьогодні є визначна подія, тому що одна з вулиць названа іменем святого папи Івана Павла ІІ. Хочу побажати всім киянам не просто ходити вулицею Івана Павла ІІ, а йти дорогою, яку він нам вказав», ? зазначив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав наголосив на тому, який важливий внесок зробив папа Іван Павло ІІ для народів Європи: «Його названо найбільшим гуманістом ХХ століття, бо він, утверджуючи гідність кожної людської особи, валив мури, які роз’єднували тодішню Європу. Він будував єдність між країнами та народами. Зокрема до свого польського народу одного разу сказав такі слова: “Не бійтеся!” Мій попередник Блаженніший Любомир повторив ті самі слова 1 грудня 2013 року до українців на Майдані: “Не бійтеся!”»

Глава УГКЦ розповів, що Іван Павло ІІ відомий як той, хто повалив Берлінський мур, хто завдяки своїй ідеї про мир між європейськими народами став батьком сучасної оновленої Європи. «Ми знаємо, що він був першим папою-слов’янином, першим папою-поляком, а ще великим даром не тільки для польського, а й для українського народу», ? сказав Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що не випадково цими днями Іван Павло ІІ у Римі урочисто був проголошений покровителем українсько-польського примирення, і нагадав про перший акт примирення між польським і українським єпископатом.

«Саме цими днями ми відзначаємо тридцяту річницю акту примирення між польським і українським єпископатом, який відбувся напередодні підготовки тисячоліття Хрещення Русі-України в Римі. Адже тоді вперше єпископи УГКЦ і Польської Єпископської Конференції попросили один в одного прощення за ті кривди, які поляки і українці нанесли один одному упродовж ХХ століття», ? сказав Глава УГКЦ.

«З висоти тридцяти років ми відчуваємо, що замало підписати гарну декларацію. Треба, щоб справа примирення між польським і українським народом стала частиною християнської культури Польщі і України. Нехай це свято стане ще одним кроком для того, щоб цей “бальзам прощення” ? уділеного і отриманого ? очистив нашу національну пам’ять, звільнив нас від ран минулого і дозволив нам разом далі рухатися у спільне, мирне і об’єднане майбутнє», ? підкреслив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

http://news.ugcc.ua/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/