Головна

«Не шукаймо собі інших месій, бо в Бозі є наша сила, віра і перемога!»

img_1173_23f87Кожен християнин має поставити собі запитання: хто такий християнин сьогодні? Тепер ми живемо в непростому світі, наповненому викликами практично в усіх інституціях. Саме тому ми маємо об'єднуватися між собою та, насамперед, із Богом! Адже Він є набагато ближче, ніж ми собі думаємо. Про це говорив Блаженніший Святослав у четвер, 19 жовтня, під час Служби Божої в катедрі Пресвятої родини в Лондоні. Із ним співслужили владики Гліб (Лончина) та Володимир (Ґруца).

«У сьогоднішньому євангельському читанні ми чуємо розмову між Ісусом Христом і учнями Івана Хрестителя. Це є розмова про основні запитання, які задають учні Івана Хрестителя Ісусові: “Чи Ти той, хто має прийти? Чи іншого нам чекати?” Власне, це питання означає: хто Ти є? Це консолідація питання про ідентичність, про тотожність», ? такими словами розпочав свою проповідь Предстоятель УГКЦ.

За його словами, старозавітний народ очікував приходу Месії за певними ознаками. Ісус Христос відповідає їм на це запитання. «Прихід Ісуса Христа означає близькість Бога до людини. Не людина прийшла до Бога, але Господь прийшов до людини. Не людина торкнулася Бога, але Він торкнувся її», - підкреслив Глава Церкви.

На думку Блаженнішого Святослава, в особі Ісуса Христа ми бачимо прихід до нас Царства Божого - реального, видимого, і відчуваємо присутність Бога між людьми. «Ісус промовляє: “Блаженний той, хто через мене не спотикнеться...” Що ж Він мав на увазі? Люди так звикли, що Бог є далеко; що до Нього треба кричати, щоб Він почув; треба майже силою стукати в двері Небесного Царства, щоб Господь нам їх відчинив... Тож коли в Євангелії зазначено, що Він є близько, то люди тепер навіть у це не вірять», - сказав проповідник.

Блаженніший Святослав вважає, що все те, що Ісус хоче дати людині, вона не завжди хоче прийняти. Вона повинна повірити і бути з Богом, який є частиною її життя. «Я думаю, що це складне питання “хто ти є?” мусить поставити собі кожен християнин. А хто ж такий християнин сьогодні? ? роздумує Предстоятель і додає: ? Християнин ? це той, хто охрещений в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. І це той, хто своїм життям проповідує добру новину, що Бог є близько. Християни живуть у Бога, а Він живе в них. Ось хто є християнами», ? наголосив Глава Церкви.

Предстоятель запевнив, що Бог є близько до нас, проте і ми мусимо бути близько до Нього. А також те, що кожного дня ми маємо старатися бути в душі і в серці справжніми християнами. «Ми зараз живемо в непростому світі. Ми живемо у світі, який Папа Римський Франциск назвав третьою світовою війною, що ведеться частинами в різних куточках світу. Ми є на порозі нової технічної революції, яка поставить виклик усім інституціям цього світу», - підсумував Блаженніший Святослав.

Він додав, що ми повинні об'єднуватися і нам не варто забувати, що в Бозі є наша сила, віра і перемога! «Не шукаймо собі інших месій. Ми в Україні часто шукаємо месію, новоявленого, який прийде і все приведе до ладу. У часи Майдану люди так вдивлялися в тих лідерів, які виходили на сцену і запитували: “А це він? Чи це не він? Чи нам потрібен інший?» - згадує Предстоятель УГКЦ події Революції гідності.

«Бажаю вам тут, в Англії, бути справжніми християнами! Якщо вас запитуватимуть, хто є ті українці, греко-католики, чи вони є ті, чи інших нам чекати, - аби ви могли вільно сказати, що ми є вірні Богові і в нас для цього світу об’являється живий воскреслий Христос», - наголосив Глава Церкви.

Нагадаємо, що Блаженніший Святослав з 19 по 31 жовтня здійснює офіційний душпастирський візит до Великобританії на запрошення владики Гліба (Лончини), Єпарха єпархії Пресвятої родини в Лондоні. Ця подія є особливо важливою для Української Греко-Католицької Церкви у Великобританії, тому що у 2017 році минає 60-літній ювілей від її заснування.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/