Головна

5 міфів про чистилище, в які вірить багато людей (Можливо, навіть ви!)

Carracci-PurgatoryЯк відомо, у листопаді Католицька Церква особливо молиться за свої померлих. З цієї нагоди пропонуємо матеріал про міфи стосовно чистилища.

Бачення Чистилища у більшості людей сформоване міфами і неправильними уявленнями.

По-перше, ось як Катехизм Католицької Церкви описує чистилище:

«Ті, що вмирають у ласці й приязні Божій, але ще недосконало очищені, хоча мають запевнення про своє вічне спасіння, після смерті переходять очищення, щоб здобути святість, необхідну для входження до небесної радості. Це остаточне очищення вибраних Церква називає Чистилищем, яке цілковито відрізняється від кари проклятих».

«Це вчення спирається також і на практику молитви за померлих, про яку вже говорить Святе Письмо… Від найраніших часів Церква вшановувала пам'ять померлих і молилась за них, приносячи за них зокрема євхаристійну жертву …, щоб, очищені, вони могли дійти до блаженного бачення Бога. Церква також рекомендує давати милостиню, здійснювати відпусти і покутні діла заради померлих…»

(ККЦ 1030-1032)

А ось 5 найпоширеніших міфів про чистилище:

Міф 1. Чистилище — це другий шанс на порятунок

Правда. Після смерті вічна доля людини визначена: вона або матиме вічність на небесах, або в пеклі. Чистилище — це тимчасове місце, куди люди, яким визначене життя вічне,  можуть потрапити, аби приготуватися до небес. Опинившись у чистилищі, людина не може змінити свою вічну долю – не існує другого шансу після смерті.

Міф 2. У Біблії нема чистилища

Правда. У Першому Посланні до Коринтян 3 Павло описує період після смерті, але ще перед входженням до неба, в якому християнин очищається вогнем. Це чистилище.

Існують інші біблійні свідчення, наприклад, в Євангелії від Матея 12, Ісус згадує про можливість прощення гріхів після смерті, а також у Другій Книзі Макавеїв 12, привертає увагу практика молитися за померлих (поняття чистилища набуває сенсу).

Міф 3. Чистилище — це спосіб бути врятованим поза Христом

Правда. Як уже згадувалося, чистилище існує тільки для людей, які померли у примиренні з Христом і яким призначене небо. Крім того, процес очищення у чистилищі відбувається  тільки через благодать Ісуса Христа. Так от, замість того, щоб конкурувати з Христом, чистилище — це засіб  благодаті Христової.

Міф 4. Відпусти є одним зі шляхів купити спасіння

Правда. Індульгенція — це практика, започаткована Церквою, яка обмежує або усуває необхідність потрапляння до Чистилища після смерті. Проте відпусти не визначальні у питанні, чи йде людина до раю чи до пекла.

Крім того, оскільки історично мали місце зловживання щодо індульгенцій, продаж духовних речей Католицька Церква вважає гріхом (Симонія).

Міф 5. Молитви за померлих — це пізньосередньовічний занепад віри

Правда. Насправді, молитви за померлих практикувалася євреями ще до Ісуса, як розповідається у Другій Книзі Макавеїв 12. Існувала ця практика також і в ранній Церкві. Може б і ви додали якісь міфи до цього списку? Залишайте в коментарях.

ChurchPop

Джерело http://credo.pro/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/