Головна

Блаженніший Святослав розділив Святвечірню трапезу з родинами загиблих

_dsc77976 січня 2018 року, у навечір'я Різдва Христового, Блаженніший Святослав розділив трапезу із родинами загиблих, які прибули з різних областей України. Того дня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового на спільний Святвечір з Главою УГКЦ зібралися родини загиблих.

Разом із Блаженнішим Святославом у вечері взяли участь: Єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф (Мілян), президент «Карітасу України» Андрій Васькович, директор «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич, керівник Департаменту військового капеланства о. Любомир Яворський та священики собору.

Загальна кількість присутніх людей на вечері була понад сто осіб. Вечеря була організована спільно БФ «Карітас-Київ» та Департаментом військового капеланства. Про це повідомив синкел соціального служіння Київської архиєпархії о. Роман Сиротич.

Перед вечерею у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася Панахида за загиблими воїнами, на якій згадували тих, які ціною свого життя обстоювали територіальну цілісність та свободу України.

Свята вечеря розпочалася зі спільної молитви та привітального слова Блаженнішого Святослава, який висловив велику радість, що у навечір'я Різдва має можливість бути разом із присутніми, подякував за прийняття його запрошення і присутність, побажав усім Божої благодаті, миру. Висловив слова підтримки та поваги. «Цього року я хотів вперше заколядувати із тими, кому сьогодні, можливо, є найважче – з родинами загиблих наших воїнів, які віддали своє життя за волю України. Це матері, батьки, жінки, діти тих наших воїнів, яких сьогодні вже немає з нами», – сказав Блаженніший Святослав.

Після цього Глава УГКЦ розділив з присутніми різдвяну просфору, підійшовши до кожного з побажанням благословенних свят.

Усі приступили до споживання традиційних для українського святвечірнього столу страв – куті, вареників, борщу і капусти, риби та голубців, грибних страв.  Панувала тепла родинна атмосфера. Усі колядували колядки, бажаючи один одному радості й любові, а, що найважливіше, миру, який так потрібен сьогодні всім. Діти віншували, колядували. Учасники свята мали можливість поспілкуватися із Главою УГКЦ, який підходив до кожного, щоб розділити радість Різдва.

Особливо звеличили Святвечір гурт "Українські барви" і хористи Патріаршого собору, які прославляли новонародженого своїми колядками. Окрема подяка п. Оксані Стебельській, яка вміло провадила свято.

На завершення Блаженніший Святослав кожному особисто вручив вервицю та подарунки. Люди зі сльозами на очах дякували за увагу і теплу атмосферу. 

«Хочемо висловити щиру подяку всім людям доброї волі, які посприяли тому, щоб ця Свята вечеря відбулася. Дякуємо працівникам та волонтерам і Карітасу, і Департаменту військового капеланства, дякуємо Лицарям Колумба, гурту "Українські барви", хору Патріаршого собору і всім, хто допоміг організувати це святе дійство. Завдяки цьому родини загиблих героїв відчули, що є люди, яким вони не байдужі і які готові підтримати й бути з ними поруч», – наголошують організатори.

https://www.youtube.com/watch?v=Tu6ParLAtjk

Інформаційна служба «Карітас-Київ»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/