Головна

«Герої Небесної сотні є для нас еталоном правди, справедливості й любові до ближнього»

img_4929Україна відзначає шості роковини трагічних подій Революції гідності. Перебуваючи з робочим візитом у Ватикані та Італії, Глава УГКЦ очолив поминальні богослужіння в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі.

Пояснюючи євангельський уривок від Матея про засуд Ісуса Христа, Блаженніший Святослав звернув увагу на головні моменти засуду. «Дослідники цього біблійного тексту припускають, що він був написаний у Римі. Беручи до уваги контекст столиці імперії, яка вважала себе мірилом справедливості для всього тодішнього цивілізованого світу, спосіб винесення вироку є доволі промовистим: засуджуючи Христа, Пилат засуджує суддю. Адже Христос є той, хто остаточно буде судити живих і мертвих. Живий Бог постає на людському суді», — зазначив Глава УГКЦ.

Проповідник також звернув увагу на спосіб чинення справедливості: «Пилат не шукає правди, не зважає, хто винний. Він шукає лише особисту політичну вигоду. Саме тому його справедливість перетворюється на кричущу несправедливість — Христос отримує засуд смерті, а злочинця виправдовують».

«Однак смерть Христа стане джерелом життя. Той розп’ятий назавжди стане мірилом правди, знаком найбільшої справедливості, яка полягає в любові», — підсумував Блаженніший Святослав.

У контексті цього євангельського уривка Предстоятель УГКЦ згадав про «річницю особливої жертви Героїв Небесної сотні». «Мабуть, ніхто ніколи не зможе забути той спуск на вулиці Інститутській, политий кров’ю. Cьогодні там стоїть маленька дерев’яна церковця українських новомучеників, і щоденно на місці, де пролилася їхня кров, звершується безкровна жертва Святої Літургії, яка навіки запечатує в людській історії засуд, смерть нашого Спасителя. Там ми зберігаємо особливі реліквії цих кривавих подій, зокрема епітрахиль, на якому видно краплі людської крові», — сказав Предстоятель УГКЦ.

«Споминаючи Героїв Майдану, ми сьогодні молимося за їхній вічний упокій і дякуємо Господу Богу за них, за те, що в нашому народі знайшлися такі великі люди, які з любові до свого народу були готові пожертвувати навіть власним життям. Їхня жертва, їхня кров пролита на бруківці Києва, для нас українців назавжди стала мірилом справедливості, еталоном, згідно з яким ми сьогодні вимірюємо наше громадське, суспільне і навіть церковне життя. В їхній жертві ми отримали уприсутнення жертви нашого Спасителя, який каже: Нема більшої любові ніж та, коли хтось життя своє кладе за своїх друзів», — наголосив проповідник.

Глава УГКЦ наголосив, що цей «еталон правди, справедливості і любові до ближнього для нас є світилом і дороговказом у майбутнє. Тому ми сьогодні їх поминаємо, за них молимося, за них дякуємо».

Блаженніший Святослав також розповів про тривоги і біль родин загиблих героїв Небесної сотні з приводу відсутності судових рішень щодо покарання винних у пролитті крові на Майдані, ініціювання прийняття законів про дегероїзацію та відміну амністії майданівців. «І ми сьогодні знову спостерігаємо, як обирають злочинців замість доброчинців, а праведних знову розпинають». «Нехай милостивий Господь прийме жертву наших синів і дочок, підтримає і захистить їхніх близьких, а їхня кров і жертва будуть життям і волею для України, запорукою, що ми більше ніколи не потрапимо під ярмо безбожної влади, яка заперечує право України на свободу. Нехай пролита кров буде життям для майбутніх поколінь і пам'ять їх з роду в рід».

Молитовне вшанування пам’яті героїв Небесної сотні завершилося Панахидою біля хреста на території собору та пам’ятним віче за участю дітей недільної школи «Свята Софія».

Додамо, що сьогодні, о 19:00, в храмах УГКЦ б’ють дзвони, пригадуючи велику жертву героїв Майдану в боротьбі за волю і незалежність України. Таке розпорядження було видано Блаженнішим Святославом у відповідь на прохання родин героїв Небесної сотні.

Фото: Пресслужба Товариства «Свята Софія»

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Джерело: http://ugcc.tv/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/