Головна

Пам'яті Омеляна Коваля

IMG_1078Сьогодні, у День народження 24 лютого, поминальною молитвою на Аскольдовій Могилі згадали Омеляна Васильовича Коваля (+19 січня 2019, Львів), українського громадського діяча, члена проводу Організації Українських Націоналістів з псевдом «Дир», «Дем'ян»), політв'язня Аушвіцу, уродженця с. Рахиня, Долинського повіту, Станіславського воєводства, Почесного громадянина Долини за часів незалежності України.

Після ІІ світової війни Омелян Коваль був активним громадсько-політичним діячем української діаспори у Бельгії, Європі та світі, але ніколи не вносив подання на отримання бельгійського громадянства. Мав статус біженця ООН (Женевська Конвенція). Після проголошення незалежності України, попросив українського громадянства, яке отримав із дружиною Іванною-Катериною Куропась у 1997 році.

Поминальну панахиду відслужив о. Анатолій Тесля, опісля, у церковній хаті катехитка Ореста Редька розповіла присутнім про життєвий шлях Омеляна на основі розповідей дочки Зореслави, котра часто відвідує Аскольдову Могилу.

Омеляна Коваль разом з дружиною повернувся до України лише влітку 2013 року, й проживав у Львові. Дружина Іванна-Катерина померла 15 березня 2016 року у Львові й похована на Личаківському цвинтарі.

Після смерті дружини пан Омелян написав і видав книгу «Спомини мого життя».

Сам Омелян Коваль помер у суботу 19 січня 2019 року у Львові, на 99-му році життя. Домовина з тілом перебувала в Соборі Святого Юра. Похований поруч з дружиною на Личаківському цвинтарі, в родинному гробівці на полі почесних поховань №?67.

Нагадаємо, Омеляну Ковалю сьогодні мало б виповнитись 100 років..

Пан Омелян мав четверо дітей: Зореславу (1953), Зенона (1954), Віру (1959) і Юрія (1963). Ми особисто знайомі з дочкою Зореславою і знаємо її як молільницю за волю України, єдність Церкви та народу українського.

Ілля спеціально для «Оранти»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/