Головна

ЗАКЛИК Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні до молитви в час лихоліття

Sviatoslav_Shevchuk.svgОсь Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, бо Господь моя сила й моя пісня, Він – моє спасіння! (Iс. 12, 2).

Дорогі в Христі!

Упродовж року, що минає, наша Батьківщина переживає нові виклики, пов’язані із загостренням гібридної війни проти нашого народу та Української Держави, яка відзначає тридцяту річницю відновлення своєї незалежності. Довкола наших кордонів накопичена небачена кількість російських військових угруповань, погіршується гуманітарна ситуація та штучно створюється тиск на наше суспільство політично вмотивованими цінами на енергоносії.

Останні тижні були позначені відновленням кровопролитних боїв на Сході України та смертями і важкими пораненнями наших воїнів-захисників. Перед лицем новітніх небезпек народ України знову єднається у своїй готовності захищати Вітчизну, обстоювати її соборність і право кожного громадянина жити у вільній, демократичній та європейській державі.

Неабияк турбує нас швидке зубожіння народу та щоразу нові прояви соціальної нерівності, що загострюються в умовах нових хвиль пандемії коронавірусу. Багаті стають ще багатшими, а бідні ще біднішими. Ці виклики спричиняють значне збільшення числа трудових емігрантів, зростання безробіття та зникнення цілих соціальних прошарків суспільства, таких як середній клас і мале підприємництво. Державна влада в Україні оголошує про свої наміри долати ці явища і впроваджувати реформи для покращення життя громадян та їх правового і соціального захисту, проте ми часто не розуміємо її кроків.

Наша Церква завжди дбає про свій народ, його здоров’я та добробут, про суспільний лад та про опіку над потребуючими. Ще 1899 р. праведний митрополит Андрей Шептицький в одному зі своїх послань сказав: «Бо чи ж я лікар, чи хлібороб, чи політик, щоб говорити про здоров’я, добробут чи просвіту? Ні! Я справді не лікар, ні хлібороб, ані не політик! Я  ваш Батько».

Відчуваючи обов’язок батьківської опіки над нашим зболеним і стривоженим народом, ми, ваші душпастирі, вже не вперше закликаємо вас до молитви і посту за мир в Україні. Наше християнське сумління каже нам: для того щоб вистояти в цей тяжкий для нашого народу час, сповнений зовнішніх і внутрішніх викликів, ми не маємо допустити того, щоб зневіра та розчарування запанували над нами, не маємо права опускати рук, а повинні надалі тривати в молитві, пості та творенні добрих діл. Тому настійно благаймо в Господа миру для нашої землі та повсякденно дбаймо про внутрішню національну злагоду та взаємну підтримку.

Прохаємо вірних нашої Церкви, усіх християн та людей доброї волі продовжити на наступні чотири місяці безперервний піст і молитву за мир, відвернення ворожої загрози та краще майбутнє України. Практичні вказівки стосовно продовження цього духовного подвигу додаємо до цього Заклику. Просимо отців-душпастирів оголосити цей порядок та належним чином його підтримувати.

Пам’ятаймо, що в нашому стоянні перед Божим обличчям за правду ми не самі. У молитві та різноманітних миротворчих актах з нами єднається Святіший Отець Франциск, з нами солідаризуються провідні демократії світу, мільйони людей доброї волі різних народів і віровизнань. Складаємо сердечну подяку всім, хто активно долучається до того, щоб зупинити війну, усім молільникам, які невпинно підносять свої руки до Господа, благаючи Його про мир у світі, умиротворення агресора та краще майбутнє для всього людства.

Нехай Господь благословить нас і охороняє нас! Нехай Господь світить обличчям своїм до нас і та милує нас! Нехай Господь оберне обличчя своє до нас і дасть нам мир! (пор. Чис. 6, 24–26).

 

Від імені Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні † СВЯТОСЛАВ

Дано в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового, у день Святих мучеників Онисифора й Порфирія; святої преподобної Матрони; святого преподобного Теоктиста, що з Лезви, 22 листопада 2021 року Божого 

Практичні душпастирські вказівкищодо спільної молитви та посту за Україну

1. Закликаємо всіх наших вірних та людей доброї волі щодня о 20.00 єднатися в спільній молитві за Україну в таких наміреннях:

- понеділок – за Президента, Уряд та Верховну Раду України;

- вівторок – як учив нас Господь наш Ісус Христос, молимося за ворогів: за навернення тих, хто переслідує нас та чинить нам зло;

- середа –  за українське військо;

- четвер –  за правоохоронні органи і поліцію;

- п’ятниця – за поранених, полонених, біженців та їхні родини;

- субота – поминання усопших, зокрема загиблих воїнів і всіх невинно убієнних;

- неділя – за єдність і соборність України.

2.  Заохочуємо вірних також до приватних молитов за Україну.

3. Оголошуємо безперервний строгий піст у наших єпархіях та екзархатах за таким порядком:

- понеділок – Київська архиєпархія, Донецький, Харківський, Одеський і Кримський екзархати;

- вівторок – Львівська архиєпархія, Стрийська єпархія;

- середа – Івано-Франківська архиєпархія, Коломийська єпархія, Чернівецька єпархія;

- четвер – Тернопільсько-Зборівська архиєпархія, Бучацька єпархія, Самбірсько-Дрогобицька єпархія, Кам’янець-Подільська єпархія;

- п’ятниця – Сокальсько-Жовківська єпархія, Луцький екзархат.

4. Доручаємо після кожної Божественній Літургії співати молитву «Боже, великий, єдиний».

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/