Головна

7 млн українців є трудовими емігрантами, – Владика Йосиф (Мілян)

7 млн українців є трудовими мігрантами. Про це повідомив сьогодні, 24 вересня, під час міжнародної дискусії «Перспективи євродіалогу у міграційній сфері: участь Церкви» Владика Йосиф (Мілян), Керівник Пасторально-місійного відділу Української Греко-Католицької Церкви.

«За роки незалежності з України у пошуках долі виїхало від 4,5 до 7 млн українців. За останні 3 роки виїхало 1,5 млн, з них 60% - із Західної України. Всього у світі є 5 млн греко-католиків, тобто 1/3 наших вірян в еміграції. Це ставить певні виклики перед нашою Церквою. Реальність змушує будувати живу Церкву.

Трудові мігранти є вихідцями з інших країн: Польщі – 450 тис., Чехії – 200 тис., Іспанії – 200 тис, Росії – понад 2 млн осіб. Географія української еміграція після 1996 року змістилася до Європи з Північної Америки. Спочатку це була Греція, тоді Італія, Іспанія, Португалія, а після покращення економічного стану східноєвропейських країн, українці подалися до Польщі та Чехії.

Основні проблеми емігрантів – це розпад їхніх сімей та правова незахищеність емігрантів», – наголосив у своїй доповіді Владика Йосиф.

«Є величезна проблема повернення емігрантів в Україну. Вони поділяються на розчарованих та місійників, які заробили гроші і хочуть проживати в Україні. Та навіть успішні люди переживають культурний шок повернення, адже їм важко знайти роботу, відчувають відчуження сім’ї, і в них є потреба в спілкуванні з людьми, що мають схожий досвід. Саме над цим працює спільнота самодопомоги «Пієта», яка допомагає знизити соціальну напругу», – розповіла Оксана Іванкова-Стецюк з Інституту народознавства НАН України.

http://galinfo.com.ua/news/75254.html

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/