Головна

Християнське вчення

Новий переклад — це про істинність, а не про комфорт: Глава УГКЦ пояснив чи є порушенням невикористання нового Служебника

Неділя, 21 квітня 2024, 21:45

Новий переклад Божественної Літургії — це не про комфорт, це про істинність та правильність, це про повагу до української мови, це про здатність краще розуміти, що я молюся. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні», відповідаючи на запитання про те, наскільки йому комфортно молитися за новими текстами і чи грішить священник, якщо не використовує новий Служебник.

Add a comment

Читати далі: Новий переклад — це про істинність, а не про комфорт: Глава УГКЦ пояснив чи є порушенням невикористання нового Служебника

 

Великопостні реколекції для вчителів шкіл, ліцеїв та педагогів дошкільних навчальних закладів

Середа, 03 квітня 2024, 16:57

27 квітня 2024 року, в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ, пройдуть Великопісні реколекції для вчителів шкіл, ліцеїв та педагогів дошкільних навчальних закладів.  Організатор реколекцій – Комісія у справах освіти та виховання Київської Архиєпархії УГКЦ.

Важливим і уже традиційним елементом Великого посту в Українській Греко-Католицькій Церкві є духовні вправи (реколекції), які допомагають нам перейти цей час Великого Посту та підготовитися до найбільшого торжества – Воскресіння Христового. Духовні вправи дають можливість заглянути у свій духовний світ, віднайти первозданний обрах Господа у своїй душі та побачити задум Бога про людину.

Духовні та психологічні вправи є надзвичайно важливими для здоров’я нашої душі та психологічної стійкості. Особливої стійкості потребують вчителі та педагоги, ті, котрі працюють з найменшими, з тими, хто лише пізнає світ, себе та вчиться користуватися емоціями. Саме вчитель є той, хто перебуває в умовах постійного стресу, найбільше потребує джерела натхнення та емоційної витримки за будь-яких умов.

Add a comment

Читати далі: Великопостні реколекції для вчителів шкіл, ліцеїв та педагогів дошкільних навчальних закладів

 

19-20 квітня, Київ – Великопостні реколекції для студентів на тему: «Шукач Бога»

Середа, 03 квітня 2024, 16:54

Запрошуємо на Великопісні реколекції молодь віком 18 – 30 років на тему: «Шукач Бога». Реколектант о.Юрко Остапюк – співзасновник Школи особистісного зростання та хабу “ДіяТи”, голова Центру Студентського Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

Ці реколекції будуть чудовою нагодою поглянути на свій стосунок з Богом через науки, молитву, духовні вправи та розмови. Зміцнити, а можливо навіть і відбудувати його. Разом з отцем будемо роздумувати про те, де шукати Бога, чи варто взагалі це робити, чи можливо Він сам нас знаходить? Серед відповідей на ці запитання пізнавати свій правдивий образ Бога.

Add a comment

Читати далі: 19-20 квітня, Київ – Великопостні реколекції для студентів на тему: «Шукач Бога»

   

Новий Служебник УГКЦ: як було і як стало?

П'ятниця, 22 березня 2024, 20:41

Патріарша літургійна комісія УГКЦ подає пояснення щодо змін у текстах Літургій у новій редакції Служебника УГКЦ, чинній від 25 березня 2024 року (у частині для вірних). Насамперед Комісія пояснює, чому Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви видав новий текст Літургій святих Івана Золотоустого і Василія Великого. Для чого потрібні ці зміни? Чи Літургія змінилася? Чи та, яку ми досі служили, не була доброю? А найважливіше — як звикнути до нових слів і зворотів?

Add a comment

Читати далі: Новий Служебник УГКЦ: як було і як стало?

 

23 березня, Київ – пройдуть великопісні реколекції для молоді, які очолить Преосвященніший владика Андрій Хім’як

Четвер, 14 березня 2024, 21:13

23 березня 2024 року, в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ пройдуть Архиєпархіальні реколекції для молоді Київської архиєпархії, на які запрошуються молоді особи віком від 14 років.

Захід розпочнеться Божественною Літургію об 11:00, яку очолить Преосвященніший владика Андрій Хім’як – єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів. Запрошеним реколектантом є о. Роман Гридковець. Організатор реколекцій – Комісія у справах молоді Київської архиєпархії УГКЦ.

«Вступаємо у благодатний час великого посту, в якому маємо нагоду добре приготуватися до великого свята Воскресіння Христового, свята перемоги добра над злом, світла над темрявою, надії над безнадією. Але щоб могти глибоко пережити зустріч з Воскреслим Христом – маємо відійти на глибину», – ділиться о. Михайло Крамар – голова комісії молоді.

Add a comment

Читати далі: 23 березня, Київ – пройдуть великопісні реколекції для молоді, які очолить Преосвященніший владика Андрій Хім’як

   

Сторінка 1 з 117

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/