Головна

Колонка редактора

Запрошуємо на Тарасову ніч!

Понеділок, 08 березня 2021, 19:11

image057Традиційно, 9 березня, у вівторок, о 20:00 на Аскольдовій Могилі Панахидою пам'яті Кобзаря, Тарасія (Тараса Григоровича Шевченка) розпочнеться Тарасова ніч.

У церковній хаті читатимемо Кобзар, а з 5 год ранку щоденник останньої години життя нашого апостола і заступника перед Богом за спочилих, сущих і ще ненароджених українців.

Add a comment

Читати далі: Запрошуємо на Тарасову ніч!

 

Діти України, старші і малі ця могила - Ваш Храм

Четвер, 28 січня 2021, 23:31

kruty429 січня особливий  день молитви й пам'яті на Аскольдовій Могилі.

За Церковним календарем свято «Поклін чесним веригам святого і всехвального апостола Петра» і громадська пам'ять студентів котрі віддали життя за волю України в бою з московською більшовицькою навалою під Крутами.

Їхній подвиг розбив кайдани нашої неволі і вони таки впали 24 серпня 1991 р

Add a comment

Читати далі: Діти України, старші і малі ця могила - Ваш Храм

 

«Подяка хай буде Богові за Його дар несказанний» (1 Кор. 15,57)

Понеділок, 11 січня 2021, 10:11

IMG_20201231_165953Починаються сторінки нового календаря, тому хочеться сказати величні слова подяки за кожен прожитий день і за кожну прожиту мить: «Подяка хай буде Богові за Його дар несказанний» (1 Кор. 15,57)

Перше вересня є для Церкви  початку Індикту, тобто Церковного року. Європейська практика святкування Нового року дня 1 січня прийшла до нас від царської Росії, пізніше називали советским роком, бо духовно живемо юліанським численням. Тобто живемо в поєднанні двох календарів і сьогодні за звичаєм опівночі на Аскольдовій могилі зійшлись вірні славити, благодарити й дякувати Господеві

Add a comment

Читати далі: «Подяка хай буде Богові за Його дар несказанний» (1 Кор. 15,57)

   

2021 Рік Божий

П'ятниця, 01 січня 2021, 10:00

IMG_20201231_165940Дорогі й вірні у Господі парафіяни й прихожани Аскольдової Могили!

Для нас 2021 Рік Божий - це 1155 років Хрещення (866р) київського князя Оскольда іменем Миколай і тисячолітньої молитви в цьому святому місці державності й християнської духовності Руси-України.

Прийміть мої молитви й любов Благословенням Дитятка Ісуса!

Бажаю мир здобути, вірус побороти, здоровими й щасливими бути!

На многая літа!

 

Add a comment

Читати далі: 2021 Рік Божий

 

Освіта на Рахівщині у діях та помислах о. Августина Волошина.

Неділя, 17 березня 2019, 10:39

До 80-тиліття Карпатської України.

«…я трудився не для себе самого, а й для тих усіх,

що освіти шукають.» (Сирах 33,18).

Кожен, хто цікавився минувшиною русинів-українців Закарпаття засвідчив: колоніальне минуле цього народу впродовж століть відкинуло його на узбіччя цивілізаційних процесів Європи. Поневолювачі намірено тримали тут його в суцільній бідності та неграмотності, феодальні відносини тісно переплели в цьому краї із рабовласницькими, і дали лихварям висмоктувати останні соки із вимираючого народу. Про це детально описано в книжці науковців історичного факультету УжНУ Й. Кобаля та В. Худанича: «До історії національних меншин  Австро-Угорщини (XIX-поч.XX ст.) Ужгород, 2001р.» на стор.28-54.  Вона заслуговує на перевидання та вивчення в школі. Рятівником народу від його остаточної загибелі виступила тоді Христова Церква. Серед пильнованого владою духовенства, що в значній частині перейняло культуру поневолювачів та збайдужіло до людського горя, знайшлися мужні, справді Божі священики МГКЄ, які 20 липня 1897р. звернулися до єпископа Юлія Фірцака із проханням зробити доступною освіту селянським дітям та полегшити життя селян. Єпископ, як добрий син свого народу, звернувся із Меморандумом до уряду Будапешта, і той направив економіста Едмунда Егана на Закарпаття для вивчення ситуації. Обнародування трагічного стану народу у його звіті уряду коштувало життя Е. Егану, але змусило уряд піти на певні поступки.

Add a comment

Читати далі: Освіта на Рахівщині у діях та помислах о. Августина Волошина.

   

Сторінка 1 з 9

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/