Головна

Історичні постаті у християнстві

У Києві може бути вулиця імені Любомира Гузара

Четвер, 14 червня 2018, 21:12

http://ugcc.kiev.ua/blog/odyn-iz-prospektiv-kyjeva-hochut-nazvaty-imenem-blazhennishoho-lyubomyra-huzara/

Дуже просимо підтримати проспект  Києва, за яким одна з вулиць Кива  буде названа іменем Блаженнішого Любомира Гузара.

На сайті Київської Міської Державної Адміністрації триває обговорення про перейменування проспекту Космонавта Комарова у Солом’янському районі на проспект Любомира Гузара.

 Дане обговорення знаходиться під записом #514, розпочате 15 травня та триватиме по 15 липня 2018 року. Прохання відгукнутися усіх, кому не є байдужа постать Великого Патріарха УГКЦ – Блаженнішого Любомира Гузара, взяти активну участь у голосуванні та за нижчеподаними посиланнями висловити свою думку, а також поширити дану інформацію серед знайомих.

Просимо всіх мешканців міста Києва підтримати це обговорення і внести свою лепту вдячності Моральному авторитету українців.

Перейти до обговорення можете за цим посиланням:

https://forum.kievcity.gov.ua/projects/view.php?P=514

Add a comment
 

Презентація книги "Найдорожча Мамусю!"

Субота, 26 травня 2018, 20:35

Слава Ісусу Христу!
Сердечно запрошуємо Вас на презентацію книги "Найдорожча Мамусю!", що представляє листування о.   Любомира Гузара з матір’ю Ростиславою. Захід відбудеться 30 травня о 16:00  в рамках Книжкового Арсеналу (зал "Папір", Мистецький Арсенал, Лаврська 12).
Видання "Найдорожча Мамусю!", ілюстроване численними фотографіями з приватних архівів, покликане стати даниною пошани Блаженнішому Любомирові Гузару в річницю його смерті. 31 травня 2018 року сповнюється рік з того дня, коли Він відійшов у Вічність. На видання цих листів Блаженнійший Любомир дав дозвіл ще за свого життя.
Листування о. Любомира Гузара з матір’ю Ростиславою, сестрою Мартою та її чоловіком Зеноном охоплює тривалий період 1975-1976 і 1985-1992 років, на який припало багато доленосних подій у житті українського народу й Греко-Католицької Церкви. Воно не тільки показує, як сприймав і оцінював о. Гузар ці історичні події та їх учасників, а й насамперед – розкриває його внутрішній світ як людини й церковного діяча, являє читачеві глибоко зворушливі стосунки сина й матері.
Ми готові надати всю необхідну додаткову інформацію та щиро сподіваємось зустрітися на презентації.
З теплими вітаннями з Київського центру УКУ,
Ірина Фенно,
Керівник проектів і програм
Київського центру УКУ
Add a comment
 

100 років без о. Кирила Селецького

П'ятниця, 20 квітня 2018, 22:32

Add a comment
   

Владика Юліан Ґбур (1942-2011)

Вівторок, 27 березня 2018, 11:26

На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Юліана Ґбура – єпископа Стрийської єпархії УГКЦ та члена чернечого Згромадження Слова Божого.

Майбутній владика народився 4 грудня 1942 року у с. Брижава біля Перемишля. У 1947 р. під час операції «Вісла» всю його українську родину (ще три брати і дві сестри окрім нього) вивезли на Північ Польщі.  Там він здобув середню освіту у Місійній семінарії в Нисі, а філософію та богословія студіював вже у Вищій духовній семінарії монашого чину.

21 червня 1970 року Юліан Ґбур був рукоположений на священика, і з моменту висвячення ніколи не обмежувався одною парафією. Почав служити у Кракові. Паралельно їздив правити на Перемишлянщину, в Катовіце. Також був парохом у Гурові-Ілавецькому, та оскільки там не було греко-католицького храму, то Службу відправляв у костелі. Отець Андрій, - племінник Владики, згадує, що латинські парохи не дуже хотіли його приймати. Це підштовхнуло Юліана Ґбура до відновлення руїни старої готичної протестантської церкви, де греко-католики служать по сьогоднішній час.

Add a comment

Читати далі: Владика Юліан Ґбур (1942-2011)

 

Порфирій Скарбек-Важинський (1732-1804)

Вівторок, 13 березня 2018, 11:03

На Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Порфирія Важинського - протоархимандрита ЧСВВ та єпископа Холмського, котрий походив із шляхетської католицької родини Скарбек-Важинських гербу Абданк.

Народився майбутній єпископ 5 серпня 1732 року поблизу міста Ошмян (територія сучасної Білорусії) в сім'ї місцевого судді. У 1748 році Порфирій вирішив вступити до василіанського монастиря у Вільні. Далі, на протязі 1754-1758 років, перебуваючи вже дияконом, навчався у Грецькій колегії святого Атанасія. Крім польської, вільно володів латинською, італійською та російською мовами. Викладав у школах Отців Василіан у Полоцьку та Бучачі, також займав посаду ректора у Володимирі. В 1782-1787 роках був очільником Жидачівського монастиря. Двічі обирався протоархимандритом (генеральним очільником) ЧСВВ (1772-1780, 1788-1789).

Add a comment

Читати далі: Порфирій Скарбек-Важинський (1732-1804)

   

Сторінка 10 з 51

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/