Головна

Спільнота

Тарас Шевченко: між двома міфами

Субота, 05 березня 2011, 11:36

Господь дарував українському народові пророка, який став для нього ідейним, моральним та духовним дороговказом. Парадокс полягає у тому, що впродовж багатьох десятиліть «канонізуючи» Тараса Шевченка, мало що було зроблено для пізнання причин його істинної слави та величі.

До речі, викривлене сприйняття, а той відверте фальшування місця і ролі Т. Шевченка у суспільному та духовному житті нації розпочалося аж ніяк не в радянську добу, як вважає чимало нинішніх апологетів Кобзаря. Відомий поет і філософ Євген Маланюк справедливо зазначав, що біля витоків першого міфу, який спотворив образ справжнього Шевченка у XIX сторіччі стояли українські «народники».

Add a comment

Читати далі: Тарас Шевченко: між двома міфами

 

«Я – вже земля. А вам ще треба неба…»

Вівторок, 22 лютого 2011, 11:53

Всесвіт шляхетности: Вадим Бородін.

 

Розтерзаний. «Закатаний». Убитий.

В круту, –  безоднями, – моє ти ГОРЕ й досі…

Стоїть у головах закутий вітер

І рве в подоли твою мертву осінь.

Add a comment

Читати далі: «Я – вже земля. А вам ще треба неба…»

 

Духовний спротив Марії Матіос

Вівторок, 25 січня 2011, 08:03

У 2001 році я написав рецензію на одну із найвідоміших книжок Марії Матіос «Нація». Рецензія мала доволі промовисту назву - «Нація під прицілом «калашнікова». На мій погляд, вона добре віддзеркалювала зміст та ідейну спрямованість книжки. Тоді навіть не міг уявити, що через десять років «під прицілом» опиниться сама письменниця, тепер уже визнаний метр вітчизняної літератури.

Add a comment

Читати далі: Духовний спротив Марії Матіос

   

Розп’яття Євгена Коновальця

Четвер, 20 січня 2011, 01:54

У цьому році виповнюється 120 років з дня народження відомого державного, військового і політичного діяча, Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця. Як відомо, полковник Є.Коновалець трагічно загинув внаслідок терористичного акту, що його здійснив більшовицький агент Судоплатов, про що пізніше сам і зізнався.

Add a comment

Читати далі: Розп’яття Євгена Коновальця

 

Кардинал Гузар: любов влади пошкодить УПЦ (МП)

Середа, 19 січня 2011, 19:06

Українські церкви за нової влади, якій незабаром буде вже рік. Чи всі почуваються рівними? Що буде з Собором Святої Софії? Якими є стосунки греко-католиків з православними - зокрема на заході України?

Це - теми інтерв'ю, яке дав у Лондоні Українській Службі Бі-Бі-Сі глава Української Греко-Католицької церкви кардинал Любомир Гузар.

Бі-Бі-Сі: Греко-католицька церква недавно скаржилась на недостатню увагу до неї - та й інших конфесій - з боку влади. Чим були викликані таки скарги? Add a comment

Читати далі: Кардинал Гузар: любов влади пошкодить УПЦ (МП)

   

Сторінка 80 з 90

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/