Головна

Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила

Аскольдова студія петриківського розпису

Понеділок, 02 жовтня 2017, 11:05

IMAG1041У  неділю 3 вересня заняття відвідали п'ятеро дітей.

У цей святковий день після Дитячої Літургії, благословення на навчання та святкового концерту діти мали перше в цьому навчальному році заняття на Студії.

Ділилися враженнями від проведених канікул та планували майбутнє.

Малювали вже знайомого нам півника петриківським розписом та малюнок на вільну тему.

У  неділю 10 вересня заняття відвідали десятеро дітей.

Add a comment

Читати далі: Аскольдова студія петриківського розпису

 

Пам’яті Олеся Сергієнка

Середа, 27 вересня 2017, 22:14

1474705780«Ярій, душе. Ярій, а не ридай. у білій стужі сонце України. А ти шукай – червону тінь калини, на чорних водах – тінь її шукай, де горстка нас. Малесенька щопта. Лише для молитов і сподівання. Усім нам смерть судилася зарання...» В. Стус

Минулого року, 23 вересня помер Олесь Сергієнко, а 28 вересня  його відспівали і провели в останню дорогу в церкві на Аскольдовій Могилі.

Олесь Сергієнко – дисидент,  правозахисник, багаторічний політв’язень радянських таборів і тюрем, громадський діяч часів незалежності України.

Add a comment

Читати далі: Пам’яті Олеся Сергієнка

 

Іван Франко та ідоли театру

П'ятниця, 08 вересня 2017, 12:43

1251353601_113285_image_largeУ серпні, перед величним парзником Успіння Пресвятої Богородиці, парафіяни УГКЦ на Аскольдовій горі  святкували день народження видатного поета-гуманіста Івана Франка. Не забули вірні   священні уроки та вплив  його побратима по перу Василя Щурата, автора літературно-критичних есе, підказки  на путях Господніх.

В молоді роки  ранимий поет І.Франко родом із села Нагуєвичі  описав  сумний цикл поезій «Зів‘яле листя» про нещасливу, не розділену гарячу  любов  до панночки-дворянки Ольги Рошкевич; відображував  зневіру,декаданс, занепад у суспільстві, тобто «крах ілюзій». Василь Щурат доброзичливо змалював Івану Франку картини воскресіння народів, порадив  більше  думати про Пресвяту Діву Марію з  Божим Сином. І, зрештою Іван Франко облишив виливати  зневірені рядки про панночку Ольгу, створив поему «Мойсей» та есе «Сотворіння світу».

Add a comment

Читати далі: Іван Франко та ідоли театру

   

Всевидяче Боже око

Четвер, 07 вересня 2017, 12:36

4009658502_nУ сучасному світі, ми не так часто зустрічаємо стародавні християнські символи, які пройшовши через століття, добре збереглися до наших часів. Усі вони сьогодні стають темами наукових робіт та конференцій, дуже цікавлять колекціонерів релігійного живопису та представників музеїв. Одним із таких незвичних та рідкісних символів є «Всевидяче Боже Око». Що ж означає, цей найдавніший символ у трикутнику?

«Всевидяче Боже Око» є нетрадиційним християнським символом, досить загадковим та не завжди зрозумілим для простої віруючої людини. Це пов’язано з тим, що складний малюнок, метафоричність та символічне значення потребують спеціального пояснення. В християнстві, його трактують як Око Господа, яке спостерігає за людьми та цілим світом. Часто його вписують у трикутник, який символізує Пресвяту Трійцю: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа, а сяйво навколо трикутника є осмисленням божественної величі та слави. Ще одна його назва - «Невсипуще Око Господа».

Add a comment

Читати далі: Всевидяче Боже око

 

Урочистості на Аскольдовій могилі до Дня знань

Вівторок, 05 вересня 2017, 13:34

52412309_o3 вересня 2017 р. Б. на Аскольдовій могилі відбулася святкова Божественна Літургія. Особливе молитовне прохання було спрямоване за школярів, студентство та викладацький склад, а також усіх, хто причетний до важливої справи виховання. Літургію провели настоятель храму ієрей Ігор (Онишкевич) та ієрей Роман (Небожук).

Після служби відбувся концерт, на якому юні артисти вітали присутніх. А саме з твором «Човен хитається серед води» на музику Романа Купчинського виступив родинний дует Андрія та Катерини Чаплик (сопілка та блокфлейта); Вокально-інструментальний ансамбль «Зернятко» виконав патріотичну пісню «Україна-Батьківщина» на сл. і муз. Олени Суботіної (викладач О. Суботіна); твір Генрика Венявського «Капріс» представив глядачам обдарований скрипаль Андрій Гекер; запальну атмосферу святу надала Софія Кайданович, яка заспівала пісню з репертуару гурту «Антитіла» «І все красиво». козацьку «Ой на горі та й женці жнуть» виконав сопілкар Матвій Сивак. Фінальною піснею «Країно моя» на слова В.Іваницького та муз. Ніколо Петраші прикрасила свято солістка Ангеліна Івашина.

Add a comment

Читати далі: Урочистості на Аскольдовій могилі до Дня знань

   

Сторінка 30 з 110

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/