Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила
Св. Миколай пам’ятає про кожну дитину
Понеділок, 07 грудня 2020, 20:53
Уже 6 років парафіяльна служба милосердя церкви св. Миколая Мирлікійського на Аскольдовій Могилі провадить проєкт «Дарунок від тата». Цьогоріч 53 дитини отримають подарунки від своїх батьків, які відійшли по вічну нагороду, виконуючи свій громадянський та військовий обов’язок – захист рідної країни від північного ворога-агресора Росії.
Відверто зізнатись, це чи не єдиний мораьно найважчий проєкт, який доводилось провадити нашим волонтерам, жертводавцям, доброчинцям. До сьогодні нам важко усвідомити, що уже стільки років поспіль діти втрачають своїх батьків через хворобливі амбіції плюгавого створіння, що вважає себе вершителем людських доль. Та маємо добре пам’ятати, що кожен стоятиме перед Всевишнім і даватиме звіт за ціле земне життя.
Add a commentПроєкт «Клуб 60+: Кожен рік як подарунок долі»
Середа, 02 грудня 2020, 12:34
У неділю, 29 листопада, після ранішньої Літургії та звершення молитви на вервиці парафіянки нашої парафії провели зустріч в рамках проекту «Клуб 60+: Кожен рік як подарунок долі».
Зустріч відбулася в дуже теплій, душевній і духовній атмосфері. Наша мисткиня п. Ганна Шостак провела нам майстер-клас з петриківського розпису з елементами живопису та з використанням авторської техніки.
Add a commentСвітла пам'ять рабу Божому Василю Німчуку
Вівторок, 01 грудня 2020, 09:21
26 листопада в церкві Святого Миколая на Аскольдовій могилі в третю річницю пам'яті поминали молитвою професора Василя Васильовича Німчука - видатного українського мовознавця, члена-кореспондента НАН України, одного з перших парафіян нашого храму. Бувши вихідцем із Закарпаття, В.В. Німчук усе своє життя зберігав зв'язок із рідною серцю малою батьківщиною. Але водночас брав активну участь у розбудові культурного і наукового життя Києва і цілої України. Саме завдяки йому побачили світ найважливіші пам'ятки української мови, а насамперед найдавніші Євангелія, що засвідчують риси української мови. Василь Васильович дуже любив свою Греко-Католицьку Церкву, у часи заборон зберігав у серці віру своїх батьків, а коли УГКЦ вийшла з підпілля, активно долучився до її розвитку.
Положення XІХ Фестивалю-конкурсу духовної пісні «Аскольдів глас»
Середа, 25 листопада 2020, 18:32
«Аскольдів глас» – фестиваль-конкурс духовної пісні, започаткований у 2007 р. за ініціативи о.-митрата Ігоря Онишкевича, творчої групи парафіян громади УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі та факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ ім. М. П. Драгоманова. Конкурс проводиться в грудні на свято св. Миколая, архиєпископа Мир Лікійських. Мистецький захід популяризує кращі зразки духовної, патріотичної, народно-обрядової музики, поезії та прози, ознайомлює широкий загал із історичними подіями минувшини, постаттю першого християнського князя Київської Русі Аскольда, залучає до участі співацькі колективи та обдарованих солістів з України та світу. Конкурс має статус всеукраїнського, міжєпархіального і носить екуменічний характер. В цьому році через карантинні заходи під час пандемії Covid-19 конкурс проходитиме онлайн, транляція відбудеться за посиланням: https://www.facebook.com/events/811527629422859.
Читати далі: Положення XІХ Фестивалю-конкурсу духовної пісні «Аскольдів глас»
Пам'яті Блаженного священномученика Йосафата Коциловського
Вівторок, 17 листопада 2020, 23:59
У день пам'яті Блаженного священномученика Йосафата Коциловського - доктора філософії і теології, професора, єпископа Перемишльської єпархії УГКЦ, вихідця із Чину святого Василія Великого, (1876-1951) на його першому місці поховання в с. Чапаївка, біля Києва, було освячено оновлений пам'ятний Хрест настоятелем храму св. Миколая Мирлікіського на Аскольдовій Могилі, отцем Ігор Онишкевич, і отцем Морено.
Читати далі: Пам'яті Блаженного священномученика Йосафата Коциловського
Більше статей...
Сторінка 5 з 110