Християнське вчення
Секрет дієвої молитви
Понеділок, 23 травня 2016, 19:27
Найпоганіша штука в духовності — це бездумне мимрення молитов, яких не розумієш, а що гірше — не сприймаєш. Подивися, як треба молитись, аби цього уникнути.
«ШОК!!! Ісус розкриває секрет дієвої молитви!» — так, імовірно, виглядав би заголовок статті, де описувалось би, як хтось отримав приватне об’явлення. На жаль, якби читачі довідалися, що тут ідеться не про щось «надприродне», а про роздуми над уривком зі Святого Письма, то зразу ж відклали би таку газету.
Add a comment«Боже ім’я – Милосердя» /16/
Середа, 11 травня 2016, 12:51
Сьогодні завершуємо ознайомлення з книгою-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», яка є записом розмови італійського журналіста Андреа Торніеллі з Папою Франциском.
«Яка відмінність і що спільного між милосердям та співчуттям?» – таким було наступне запитання, на яке Святіший Отець відповів:
«Милосердя притаманніше Богові, воно більше стосується суду над нашим гріхом. Співчуття, натомість, має більш людське обличчя. Воно означає “терпіти з іншим”, “страждати разом”, не залишатися байдужими до болю і страждання інших.
Add a comment«Боже ім’я – Милосердя» /15/
Вівторок, 10 травня 2016, 13:22
Продовжуємо читати книгу-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», яка є записом розмови італійського журналіста Андреа Торніеллі з Папою Франциском. Пригадавши, що Святіший Отець неодноразово повторював, що Бог ніколи не втомлюється прощати, це ми самі втомлюємося просити прощення, автор запитував: «Чому Бог ніколи не втомлюється прощати?».
«Тому що Він – Бог, тому що Він – Милосердя, тому що милосердя є першим атрибутом Бога, Його ім’ям», – відповідає Наступник святого Петра, додаючи: «Не існує таких ситуацій, з яких ми би не могли знайти виходу, ми не приречені загрузнути в рухомих пісках, в яких, чим більше рухаєшся, тим більше провалюєшся.
Add a comment«Боже ім’я – Милосердя» /14/
Понеділок, 09 травня 2016, 13:19
Проповідуючи одного разу в каплиці Дому святої Марти, Папа Франциск наголосив на тому, що кожен з нас повинен визнати, що є грішником. Але не слід допустити, аби гріх перетворився у корумпованість. «Яка різниця між гріхом та корупцією», – запитував Святішого Отця італійський журналіст Андреа Торніеллі під час розмови, яка побачила світ у вигляді книжки «Боже ім’я – Милосердя».
Відповідаючи на це запитання, Глава Католицької Церкви зазначив: «Корупція – це гріх, який замість того, щоб бути визнаним, як такий та спонукати нас до покори, підноситься до рівня системи, стає ментальним середовищем, способом життя. Тоді вже не відчуваємо потреби в прощенні й милосерді, але виправдовуємо себе та свою поведінку».
Add a comment«Боже ім’я – Милосердя» /13/
Понеділок, 18 квітня 2016, 22:24
«У буллі про проголошення Святого Року милосердя Ви написали: “Якщо Бог зупинився би на справедливості, то перестав би бути Богом, а був би лише таким, як усі люди, які призивають пошану до закону. Самої справедливості не вистачає, і досвід вчить нас, що апелювання виключно до неї несе загрозу її знищення”. Які взаємини між милосердям і справедливістю?» – таким запитанням розпочинається черговий розділ книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя».
Відповідаючи на запитання італійського журналіста Андреа Торніеллі, Папа Франциск сказав: «У Книзі Мудрості читаємо: “Та ти – Владика сили, судиш ласкаво і провадиш нас вельми дбайливо [...]. Таким діянням ти навчив народ свій, що праведник має бути чоловіколюбцем, і розбудив в своїх дітей добру надію, що за гріхи даєш покаяння”(12, 18-19).
Add a commentБільше статей...
Сторінка 17 з 116