Християнське вчення
«Боже ім’я – Милосердя» /8/
Середа, 30 березня 2016, 15:06
«Кілька років тому в одній із шкіл на Півночі Італії вчитель під час уроків релігії пояснював учням притчу про блудного сина, а опісля поставив перед ними завдання написати твір на вільну тему на основі щойно почутого. Більшість учнів обрали такий кінець для цієї історії: батько прийняв блудного сина, але суворо покарав і поселив між слугами, щоб він навчився, що означає розтринькувати родинні багатства…». «Але ж це звичайна людська реакція. Це старший син реагує по-людському. Боже милосердя, натомість, є божественним», – цим діалогом між Андреа Торніеллі та Папою Франциском розпочинається коротенький п’ятий розділ книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», що має назву: «Чи милосердя надмірне?».
«Боже ім’я – Милосердя» /7/
Вівторок, 29 березня 2016, 18:15
«Грішник, як і Симон-Петро» – таким є заголовок четвертого розділу книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», що є плодом розмови Папи Франциска з італійським журналістом Андреа Торніеллі. Він розпочинається зауваженням відомого ватиканіста, що Святіший Отець неодноразово окреслював себе, як «грішник». Зокрема, відвідуючи в’язницю у Болівії, він сказав: «Перед вами людина, якій прощено її численні гріхи». «Це вражаюче, чути, як Папа говорить такі речі про себе…», – зауважив журналіст.
«Боже ім’я – Милосердя» /6/
Понеділок, 28 березня 2016, 21:38
Читаючи книгу «Боже ім’я – Милосердя», що є плодом розмови Папи Франциска з італійським журналістом Андреа Торніеллі, попереднього разу ми почули спогади Святішого Отця про його особистий досвід сповідника. Серед іншого, він згадував: «Як сповідник, навіть коли мені доводилося бути перед зачиненими дверима, я завжди намагався знайти щілинку, просвіт, щоби відчинити їх та змогти дарувати прощення, милосердя».
Самі ці слова «Шукати будь-який просвіт» дали назву третій частині книги, яка розпочинається запитанням: «Що потрібно для того, щоб отримати милосердя? Чи потрібна для цього якась особлива готовність?».
Add a comment«Боже ім’я – Милосердя» /5/
Понеділок, 28 березня 2016, 10:19
Другий розділ книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», що є записом розмови Папи Франциска з італійським журналістом Андреа Торніеллі, називається «Дар Сповіді», і розпочинається із запитання: «Чому важливо сповідатися? Ви були першим Папою, що зробив це прилюдно під час покаянних богослужінь Великого Посту в базиліці Святого Петра… Чи ж не вистачить покаятися в собі, попросити прощення, спілкуючись безпосередньо з Богом?».
«Боже ім’я – Милосердя» /4/
П'ятниця, 25 березня 2016, 10:20
Продовжуємо гортати сторінки книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя», що є записом розмови Папи Франциска з італійським журналістом Андреа Торніеллі. У першому розділі, який має назву «Час милосердя», Святіший Отець ділиться досвідом особистих стосунків з Божим милосердям.
Андреа Торніеллі попросив співрозмовника поділитися тим, хто йому спадає на думку, коли він замислюється про «милосердних священиків», чи то тих, яких зустрів на своєму життєвому шляху, чи тих, приклад яких є джерелом натхнення. Відповідаючи, Папа сказав, що таких було багато…
Add a commentБільше статей...
Сторінка 19 з 116