Спільнота
Звернення Синоду Єпископів КГВА УГКЦ до вірних та всіх громадян з нагоди місцевих виборів
Понеділок, 19 жовтня 2020, 15:05
Дорогі брати та сестри у Христі!
Двадцять п’яте жовтня 2020 року визначене Верховною Радою України як дата проведення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних та міських голів. Зміна виборчого законодавства та адміністративно-територіальна реформа завершують процес децентралізації в Україні, внаслідок якого органи місцевого самоврядування отримають значно більше повноважень і ресурсів. Територіальна громада стане місцем, де ухвалюватимуться важливі для українського суспільства рішення. Тому чергові вибори вимагають особливо відповідального ставлення з боку мешканців територіальних громад.
Add a comment«Ми звикли до свободи. Маємо навчитися відповідальності»
Середа, 16 вересня 2020, 13:09
Завершується 400-літній цикл. Поблукавши у північних просторах Московії, дух давнього Києва повертається в рідні околиці Дніпра. Східна Європа перебудується довкола української столиці, – каже публіцист Мирослав Маринович
Яку основну цінність ми здобули за 29 років незалежності?
–?Свободу. Часом нею зловживають і втрачають почуття відповідальності.
Add a commentЧитати далі: «Ми звикли до свободи. Маємо навчитися відповідальності»
Русифікацію України здійснювали під грифом «Цілком таємно»
Вівторок, 15 вересня 2020, 10:56
Українські громадяни, які усвідомлюють визначальну роль своєї мови як головного чинника національної консолідації, наполягають на необхідності дерусифікації комунікативного простору країни. Натомість їхні опоненти висувають різні теорії, щоб зберегти російську мову в Україні.
Для виправдання й узаконення вагомої присутності російської мови в нашій країні деякі політичні й культурні діячі популяризують ідею, згідно з якою російська мова, вживана в Україні, – не така, як російська мова в Росії, тому ми маємо легалізувати її український варіант і прийняти його як свою культурну власність.
Add a commentЧитати далі: Русифікацію України здійснювали під грифом «Цілком таємно»
Микола Горбаль, поет, дисидент
П'ятниця, 11 вересня 2020, 08:27
1940, 10 вересня – в селі Воловець Горлицького повіту на Лемківщині в селянській родині народився Микола Горбаль. Поет, дисидент, член Української Гельсінської групи.
У 1945 родину примусово депортували до УРСР – спочатку на Харківщину, а за два роки Горбалі перебралися на Західну Україну до села Литячі на Тернопільщині. Перші роки після переселення видалися голодними.
Add a commentВасиль Стус: життя, віддане за гідність
П'ятниця, 04 вересня 2020, 17:02
35 років тому, 4 вересня 1985 року в політичній зоні на Уралі загинув Василь Стус – український поет, борець із радянською тоталітарною системою.
У відкритому листі 1975 року до Івана Дзюби Василь Стус писав про те, «…як нестерпно жити за умов, коли звичайне людське прагнення – прожити свій вік у межах елементарної порядності – вимагає надлюдської мужності й надлюдського героїзму». І додавав: «…З усіх можливих героїзмів за наших умов існує тільки один героїзм мучеництва, примусовий героїзм жертви.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 7 з 91