Різдво Пресвятої Богородиці — день всесвітньої радости
Понеділок, 21 вересня 2020, 09:57
Прихід на світ тієї, що мала бути Божою Матір’ю, є особливим джерелом радости для її батьків, Йоакима й Анни, для неба, для землі і всього створіння. Цю духовну радість з Різдва Богородиці підкреслюють різні святі Отці. Святий Андрій Критський у своїй проповіді на цей празник величає Пресвяту Богоматір як ту, через яку сповнилися всі пророцтва і прообрази Старого Завіту. І гідно звеличивши її найкращими похвальними титулами, він взиває до участи в радості небо, землю, море і всяке створіння та закінчує словами: “Бо сьогодні родилася дитина, від якої спасення Христос Бог і Слово, який був і приходячи перебуває на віки”. А святий Йоан Дамаскин у проповіді цього дня каже: “День Різдва Богородиці є днем всесвітньої радости, бо через Богородицю увесь людський рід обновився і смуток праматері Єви перемінився у радість”.
Add a commentЧитати далі: Різдво Пресвятої Богородиці — день всесвітньої радости
«Без мудрості – дорога в нікуди»
Четвер, 17 вересня 2020, 07:46
Куди б не прямувала людина, передумовою успішної мандрівки завжди залишається чітке розуміння напрямку: кожен успіх вимагає усвідомленої цілі
Без мудрості, без орієнтації на об'єктивні універсальні цінності, людина і людські суспільства приречені на тривалі пошуки себе та власного місця під сонцем. Ціннісна дезорієнтація веде у нікуди.
Add a commentКоли немає часу на мертвих — виходить, немає діла і до живих
Субота, 12 вересня 2020, 20:59
Чи потрібен українцям власний національний пантеон, чи потрібно увічнювати пам'ять захисників України як з минулих часів, так і з близького сьогодення? Практично будь-який задум, що потребує клопіткої праці і волі до реалізації, часто наражається на українське "не на часі". Чимало задумів, реформ і важливих для держави починань так і не реалізовуються зовсім не через брак коштів чи суспільного консенсусу, а через відсутність бажання і волі до змін: "не на часі" триває роками...
Add a commentЧитати далі: Коли немає часу на мертвих — виходить, немає діла і до живих
«Іспит на автентичність нашої віри в Бога. Пандемія Covid-19», — владика Богдан Дзюрах
Субота, 05 вересня 2020, 17:02
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ спільно із владикою Богданом Дзюрахом продовжує публікацію духовних роздумів про пандемію та її наслідки із погляду християнина. Сьогодні пропонуємо вже третю частину про автентичність нашої віри в Бога.
3. Іспит на автентичність нашої віри в Бога
Цікаво, що в останній зі згаданих публікацій серед порад, як зберегти сімейні стосунки в час карантину, на першому місці названо віру: «Точніше вміння вірити! Якщо ви вірите в себе, свій імунітет і часник — здорово! Зміцнюйте імунітет і далі.
Add a commentЧитати далі: «Іспит на автентичність нашої віри в Бога. Пандемія Covid-19», — владика Богдан Дзюрах
«Пандемія Covid-19. Іспит на якість наших міжлюдських відносин», — владика Богдан Дзюрах
Субота, 05 вересня 2020, 10:58
Пропонуємо Вашій увазі другу частину духовних роздумів Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ владики Богдана Дзюраха про пандемію Covid-19 та відповідь християнина на неї. Цей текст є частиною серії роздумів про глобальну кризу, спричинену пандемією, про її вплив на суспільство і на релігійне середовище та місце і роль Церкви у цих новітніх обставинах, об’днаних у межах проєкту «Пандемія Covid-19. Відповідь християнина на нові виклики». Ініціаторами проєкту стали пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ спільно із владикою Богданом Дзюрахом.
Add a commentБільше статей...
Сторінка 7 з 84