Перша колядка
Субота, 05 січня 2013, 15:07
Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!(Лук.2:14)
Це перша колядка, що пролунала над землею. Пізніше люди складуть тисячі інших, міліони християн різних націй і народів у пісні і молитві прославлять Різдво Спасителя. Але сьогодні звернімося до цієї, першої хвали, яку співали ангели. Залишивши небесні простори, слідом за своїм Господом, що народився в убогій печері, вони явилися убогим і простим пастушкам з радісною вісткою. Багато таємниць всесвіту знали ці безтілесні духи, перші Божі створіння. Вони славили всемогутнього Бога в акті створення світу, співали Йому хвалу, коли народжувалися зірки і планети, виникало життя. Бога славить кожен промінь світла, крапля роси, світло блискавки. А найбільше прославився Бог ставши людиною. Ангели раділи побачивши Бога в тілі і славили Його задум спасіння.
Add a commentХристос Рождається!
Понеділок, 31 грудня 2012, 19:24
Христос Рождається!
Славімо його!
Дорогі у Христі!
З серця України, з Дніпрових круч, де у тисячолітній пам’яті Божого люду збереглась могила Аскольда-Миколая Царя і мученика за віру Христову благаю і молюсь за Боже Благословення для усіх нас.
З Дитятком Ісусом з Пресвятою Родиною зустрічаємо Новий 2013 рік Божий. У цій великій сім‘ї наповняймося вірою, надією, любов‘ю!
Add a commentКнязь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Четвер, 11 жовтня 2012, 23:29
Шумило С.В.
Загальноприйнято вважати, що християнство на Русі веде свій початок від 988 року. Проте тоді християнство було остаточно утверджено на офіційному рівні як державну релігію. Саме ж поширення християнства на Русі, як про це свідчать вітчизняні та іноземні літописні джерела, почалося значно раніше, ще в 860-ті роки і тривало ціле століття.
Тож як відбувався процес християнізації Русі в ІХ-Х століттях?
Читати далі: Князь Оскольд і християнізаційні впливи на Русі в ІХ ст.
Зцілення й порятунок хворих подруж
Четвер, 30 серпня 2012, 10:09
Андреас Ляун, єпископ-помічник Зальцбурзький
Протягом останніх місяців я часто стикався з хворими подружжями. Що мені робити? Потреба звернутися до психотерапевта не може бути підставою до сповнення мого особистого завдання як єпископа чи священика. Деяким недужим подружжям потрібно – за висловом Шекспіра – «сповідника ще більше, ніж лікаря». Якщо Ісус є «Лікарем» (німецьке слово Heiland перекладається водночас і як «Спаситель», і як «Цілитель» – прим. перекладача) і я з Його доручення повинен говорити людям, що означає подружжя згідно з Божим задумом, то я також маю бути здатним зцілююче впливати на подружжя – не власною силою, а Божою і світлом одкровення.
Радомишль – осідок Унії
Понеділок, 11 червня 2012, 13:46
До 250-ї річниці введення на престол Пилипа Володкевича, Митрополита Київського, Галицького та Всієї Русі 8 червня 2012 року була проведена Всеукраїнська науково-історична конференція на тему: «Радомишль в історії Української церкви 1682-1840 роки». Науковці, професори, доктори історичних наук приїхали з різних куточків України до міста Радомишль (Житомирська обл..) У своїх дослідженнях вони представили учасникам конференції культурно-історичну спадщину цього міста: розкрили його таємниці, діткнулися болючих питань Української церкви…
Захід розпочався панахидою-пам‘яті митрополита Пилипа Володкевича, та митрополитів Лева Шептицького і Ясона Смогоржевського, які були тут поховані. Владика Йосиф (Мілян) зазначив: – «наша молитва в Радомишлі закладе нові підвалини розвитку та розквіту Української Греко Католицької Церкви». Владика наголосив: «Автентичну історію пишуть і трактують люди. Тому ми тут, щоб поставити певні акценти, говорити про історичні факти, заслуги, невдачі, відкривати істинну історію. Радомишль свого часу став осідком митрополитів, тому це місто повинно посісти чільне місце в історії Української Церкви».
Add a commentБільше статей...
Сторінка 76 з 82