Владика Йосиф Мілян у Каневі: «Тарас Шевченко закликає нас оновлювати рідну українську землю»
Субота, 09 березня 2024, 20:59
«Сьогодні з Чернечої гори у Каневі, Тарас Шевченко знову закликає нас: «Борітеся! Вам Бог помагає». Він знову і знову кличе нас оновлювати нашу рідну українську землю, розбомблену, розірвану снарядами, але живу. Народ у вогні, стікає кров’ю, народ бореться, але народ живе. І Україна жити буде, бо з нами Бог, Який закликає нас до боротьби з гріхом, щоб ми змагалися, щоб над нашою землею світило сонце свободи та перемоги», – про це 9 березня 2024 року, у Каневі на Чернечій горі говорив Владика Йосиф Мілян, Протосинкел Київської Архиєпархії.
Add a commentЛьвівський псевдособор1946. Ліквідація УГКЦ.
П'ятниця, 08 березня 2024, 16:46
08-10 березня - спогадуємо сумні події Львівського псевдособору 1946 року, ліквідації Української Греко-Католицької Церкви та початку її мученицького свідчення віри у підпіллі.
08-10 березня 1946 р. на так званому «Львівському соборі», організованому НКДБ у співпраці з уже православними членами «Ініціативної групи» та російської Православної Церкви, 216 делегатів одноголосно ухвалили рішення відкинути постанови Берестейського собору 1596 р., ліквідувати унію, відірватись від Ватикану і повернутись до православної віри і РПЦ.
Цей «собор» від початку до кінця був справжнісіньким фарсом, а тому акт «возз’єднання» як з погляду церковного права, так і з погляду державного законодавства не мав ніякої юридичної сили. Незважаючи на це, Галицька митрополія вважалась офіційно ліквідованою, а її парафії та вірні були передані під опіку РПЦ.
Греко-Католицька Церква завжди осуджувала цей насильний і незаконний акт і проповідувала всім людям доброї волі про страждання своєї Церкви на рідних землях. Хоч довгі десятиріччя вона була змушена провести в катакомбах, УГКЦ не зламалася і не вмерла, а вийшла з довголітнього переслідування ще більше загартована і скріплена у вірі й любові до Бога і свого народу.
Add a comment«Шевченко своєю діяльністю та творчістю вчить, як потрібно любити свою Україну», — владика Йосиф Мілян
П'ятниця, 08 березня 2024, 12:33
У різні моменти своєї історії український народ завжди звертався до Кобзаря. Якщо ми говоримо про Шевченка як про поета й українського пророка, то в нього, як у народній «Біблії», — все доречне. Для кожного українця у нього все має свою значимість і цінність. Тому до Шевченка та його поезії потрібно приходити в «білих рукавичках» — з чистою душею. Зазначив владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, роздумуючи над феноменом Шевченка — чому Кобзар такий важливий для українців, 6 березня в ефірі «Живого телебачення».
Про це йдеться на сайті Київської архиєпархії УГКЦ.
Add a commentСторінка 17 з 1374