5 причин, чому твоя половинка має любити Бога… більше, ніж тебе!
Субота, 26 серпня 2017, 14:03
виглядає суперечливим, але насправді має глибокий сенс. Хіба Бог такий жадібний, аж хоче, щоб Його любили більше, ніж дружину або чоловіка? З’ясуймо це.
Ісус навчає нас любити в такий спосіб, який охоплює всі аспекти життя. Він дає нам нову й рівносильну заповідь, щоби наші чуттєві стосунки могли безпечно дістатися берега.
Подружжя це становить чогось чужого ні для цього виду любові, ні для інструкцій, які нам дає Господь. Любов до Бога — це найперша заповідь, а друга, згідно з логікою, — любов до ближнього.
Add a commentЧитати далі: 5 причин, чому твоя половинка має любити Бога… більше, ніж тебе!
Папа про літургійну реформу: «Вона неминуча»
П'ятниця, 25 серпня 2017, 18:54
Літургія є життям для всього церковного люду, адже зі своєї природи вона є «народною», а не клерикальною, на що вказує етимологія цього слова.
Вона є життям, а не ідеєю, яку слід збагнути. Такими думками Папа Франциск поділився у четвер, 24 серпня 2017 р., з учасниками 68?го італійського Національного літургійного тижня, який збігся із 70?річчям Центру літургійної діяльності, який постав саме для впровадження реформ у церковній літургії.
Add a comment40 священиків і одного єпископа було висвячено у Львові у найбільшій церкві в роки підпілля УГКЦ
Четвер, 24 серпня 2017, 11:46
Львів – 30 років тому, в серпні 1987 року, понад 200 єпископів, священиків, монахів, вірян заявили про вихід із підпілля Української греко-католицької церкви. Лист надіслали папі Іванові Павлу ІІ і тодішньому генсекретарю СРСР Михайлові Горбачову. Тоді весь світ дізнався про понад 40 років життя катакомбної церкви, що супроводжувались арештами, переслідуваннями. Тисячі квартир, будинків були підпільними церквами. У Львові донині збереглась квартира, яка вважається найбільшою підпільною церквою.
У маленькій однокімнатній квартирі в самому центрі Львова (площа Соборна, 11, кв.3) від 1955 року діяла таємна церква, її організував отець Василь Величковський, якого називали «батьком підпілля». Тут збережена атмосфера, інтер’єр, численні речі з часів підпілля: вівтар, ікони, ліжко, шафа, книжки, апарат, за допомогою якого робили образки і молитовники. Спершу їх фотографували, а потім відтворювали на фотопапері. Келих служив чашею, а маленька тарілка – дискосом, які використовувались для Божественної літургії. Літургійний посуд ховали під дошку підлоги, в одяг, за пічкою. Бо їх під час обшуку могли вилучити. Престолом була тумба. Вівтар закривали, щоб виділити святість місця.
Add a commentСторінка 271 з 1372