Церква мала вже 266 Пап. Скількох із них канонізували?

Історичні постаті у християнстві

Четвер, 20 липня 2023, 19:40

266 — такою на даний момент є кількість Пап, від святого Петра до Франциска. 82 з них були офіційно канонізовані. Церква проголосила святими кожного з 35 перших Пап; 31 із них зазнав мученицької смерті.

Павло VI став 82-м канонізованим Папою. До нього останніми канонізованими очільниками Престолу святого Петра були Йоан ХХІІІ і Йоан Павло ІІ, чия канонізація відбулася у 2014 році. У 2022 році Папа Йоан Павло І був беатифікований — це означає, що тепер він перебуває за крок до канонізації.

Цікаво, що, починаючи з ХІ століття, з-поміж цих 82 святих Пап канонізували лише вісьмох. Говорячи про це, ми повинні пам'ятати, що протягом першого тисячоліття свого існування у Церкві було дуже мало формальних процесів канонізації святих.

Add a comment

Читати далі: Церква мала вже 266 Пап. Скількох із них канонізували?

   

День пам'яті Августина Волошина

Україна

Четвер, 20 липня 2023, 19:33

19 липня день пам'яті Августина Волошина - греко-католицького священника, визначного українського політичного і культурного діяча Закарпаття (1874-1945).
У 1933 р. Папа Пій XII іменував о. Августина Волошина папським прелатом у самостійній Мукачівській греко-католицькій єпархії.
У березні 1939 р .Августин Волошин створив незалежну країну - Карпатську Україну. Він став її президентом.
Незважаючи на те, що держава проіснувала лише один день, було прийнято ряд законів. Після окупації краю Угорщиною емігрував, мешкав у Празі.
Августин Волошин був автором першого на Закарпатті підручника українською мовою, загалом написав і видав власним коштом 42 книги.
Був арештований радянськими спецслужбами 15 травня 1945 року. Його відвезли до Москви і ув'язнили в Лефортовській тюрмі, де з 22 травня розпочалися допити, яких було вісім.
За офіційними даними А. Волошин помер 19 липня 1945 року в Бутирській тюрмі.
Августин Волошин реабілітований 12 вересня 1991 р.
У 2002 році Августину Волошину було присвоєно звання Героя України (посмертно). Add a comment
   

Ясна свіча в соборі Слова (пам’яті Віри Вовк)

Історичні постаті у християнстві

Четвер, 20 липня 2023, 19:06

Предвічний Боже святих предків,
Звільни нас від мряки й тіні,
Дай нам спасенного творчого духу,
Скупай у цілющому світлі...
Благословенний будь, Сину Божий,
З усім, що святе на світі
І нас підносить із земного праху
В присутність сонць і сузір'їв
(Віра Вовк, «Подяка»,
зб. «Яблуко на Спаса»)

16 липня 2023 р. минув рік, як у далекій Бразилії на 96-у році життя відійшла до вічності світлої пам'яті Віра Вовк – українська письменниця, вірна і любляча донька своєї землі, учасниця Нью-Йоркської групи та багатьох міжнародних ПЕН-клубів, щира посестра українських митців-шістдесятників (Івана та Надії Світличних, Михайлини Коцюбинської, Василя Стуса), літературознавець, науковець, викладач, перекладач, інтелектуально і творчо обдарована особистість, духовна донька і похресниця українського митрополита Кир Андрея Шептицького.

Add a comment

Читати далі: Ясна свіча в соборі Слова (пам’яті Віри Вовк)

   

Сторінка 5 з 1346

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/