Як українців робили атеїстами: державна політика проти релігії у перші десятиліття радянської влади

Спільнота

П'ятниця, 10 листопада 2017, 10:33

6985478Релігійні традиції і практики українців формувалися століттями, вкорінювалися у народну свідомість, становили основу світоглядних уявлень людини про добро і зло, моральні цінності. Православна церква історично утвердилася на етнічних українських землях, які опинилися у складі Російської імперії. Докорінні зміни у її становищі відбулися після жовтневого перевороту і утвердження влади більшовицької партії, в програмних засадах якої не було місця релігійним цінностям. Атеїзація суспільства – як складова антирелігійної стратегії більшовиків – тривала впродовж усіх десятиліть радянської влади, набуваючи різних форм та інтенсивності.

Add a comment

Читати далі: Як українців робили атеїстами: державна політика проти релігії у перші десятиліття радянської влади

   

12 листопада - День молитви за сиріт

Тема номера

Четвер, 09 листопада 2017, 12:26

molytva_za_syritЩороку в другу неділю листопада Церкви єднаються в спільному звертання до Бога в «День молитви за сиріт».

В цей день усі Церкви моляться в особливому намірі за кращу долю для дітей-сиріт, за оздоровлення сім’ї і за повернення дитини до своїх батьків, за об’єднання дитини з новою родиною, яку Бог обрав для неї, за зцілення дитячих ран та кращі зміни в житті дітей. «День молитви за сиріт» – це день, коли християнські Церкви  моляться за дітей-сиріт. День молитви нагадує людям про Боже ставлення до сиріт, надихає проявляти до них любов, служити кожній такій дитині, а також робити все можливе, щоб у неї була сім’я.

Add a comment

Читати далі: 12 листопада - День молитви за сиріт

   

Святий Димитрій: свідчення всупереч посаді

Історичні постаті у християнстві

Середа, 08 листопада 2017, 19:23

075820de4055Ми багато разів писали і роздумували про святих, а також і про святість. Описували як приклади окремих людей, так і святість, як явище, в цілому. Ми говорили про різних осіб: рибалку Кифу, котрий став «першим серед рівних» у колегії апостолів – Петром; ревнителя юдаїзму і переслідувача християн Савла, котрий став проповідником Христа для поган – «апостолом народів» Павлом; двох повій на ім’я Марія, одна із котрих – Магдалина стала рівноапостольною і сподобилась першою бачити Воскреслого Христа, а друга – Єгипетська – стала великою вчителькою монашої аскези; алкоголіка Мета Талбота, котрий навернувся і став святим; простого сільського дяка Володимира Прийму, котрий віддав своє життя за віру і є покровителем мирян УГКЦ. Святі – це найрізноманітніші люди. Ми говорили також про те, що слово «святий» не є антонімом слова «грішник». Всі, що перелічені вище, були грішниками. Їх об’єднувало одне – те, що (перефразовуючи святого Августина) можна сформулювати так: «Вони поставили Бога на перше місце, і все решта стало на свої місця».

Add a comment

Читати далі: Святий Димитрій: свідчення всупереч посаді

   

Сторінка 240 з 1372

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/